Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

MUTSO MECLİS ÜYELERİNE İŞKUR DESTEKLERİ ANLATILDI

MUTSO aylık olağan meclis

MUTSO aylık olağan meclis toplantısına katılan İŞKUR İl Müdürü Zahide Altınok, meclis üyeleri ve meslek komite başkanlarına İŞKUR’un destekleri hakkında sunum yaptı.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Meclisi 2022-2026 döneminin 21’inci toplantısını gerçekleştirdi. 21 Mayıs Salı günü MUTSO hizmet binasında, Meclis Başkanı H. Koray Özcan öncülüğünde Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, Muğla Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Zahide Altınok konuk oldu.

Toplantının ilk oturumunda bir sunum gerçekleştiren İŞKUR Müdürü Altınok, İŞKUR’un temel hedeflerinden biri olan istihdama dikkat çekerek, 2024 yılının ilk 5 ayında 20 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiklerini 5 bin işyerini ziyaret ederek 25 bin açık iş ilanı aldıklarını kaydetti. Bölge istihdamının önemine vurgu yapan Altınok, istihdam kapsamında uygulanan teşvik ve işbaşı eğitim programlarının, işverenlerin işçi maliyetlerindeki yükünü hafiflettiğini ve 2024 yılında 265 programda 700 kişinin iş hayatına kazandırıldığını belirtti. Ayrıca kadınların işgücüne katılım ve girişimciliğinin desteklenerek artırılması ve bu yolla kadın istihdamının geliştirilmesini amaçlayan İŞ POZİTİF projesi hakkında bilgi verdi. Altınok, engelli istihdamı, nitelikli işgücü kursları, işbaşı eğitim programları hakkında gerçekleştirdiği sunumun ardından sektör temsilcilerinden gelen soruları da yanıtladı.

Meclis toplantısının ikinci oturumunda gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından; Şampiyon olarak bir üst lige yükselen MuğlaSpor Kulüp Başkanı ve MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Menaf Kıyanç kürsüye davet edildi. Destekler için teşekkür ederek söze başlayan Kıyanç, “Bu başarı için ekibimiz ve yönetimimiz başta olmak üzere desteklerini esirgemeyen tüm Muğla halkına teşekkür ediyorum. İyi bir gelecek için, çocuklarımızın yalnızca futbol özelinde değil, tüm spor branşlarında desteklenmesi gerekiyor. Çocuklarımızın, gençlerimizin spor disiplinine sahip olmaları, kötü alışkınlıklardan uzak durmaları ve elbette herkes için daha iyi bir gelecek için sporla tanıştırılmaları, desteklenmeleri, teşvik edilmeleri gerekiyor.” dedi.

Toplantı, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş’un, Yönetim Kurulunun aylık faaliyetlerine ilişkin sunumunun ardından sona erdi.