Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

MUTSO İLE TTO ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Muğla Ticaret ve Sanayi

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

3 Temmuz Çarşamba günü MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş ve MSKÜ TTO Koordinatörü Prof. Dr. Ertan Ercan arasında imzalanan protokol töreninde MSKÜ Rektör Yardımcısı ve İnova Muğla TTO A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Deniz Ülgen, TTO Fikri Mülkiyet Hakları Birimi Modül Sorumlusu Öğretim Görevlisi İlknur Alpak ve MUTSO Genel Sekreter Yardımcısı ve Proje Birimi Sorumlusu Elvan Kocagöz hazır bulundu.
Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Karakuş, “MUTSO olarak 2014 yılından itibaren, KOSGEB’in Türkiye Koordinatörlüğünü yürütmüş olduğu Avrupa İşletmeler Ağı projesinin Batı Akdeniz Konsorsiyumunda yer almaktayız. Muğla’da yürütmekte olduğumuz Avrupa İşletmeler Ağı projesi kapsamında markalaşma, fikri sanayi mülkiyet hakları, teknoloji transferi ve Ar-Ge çalışmaları alanlarında destek sağlayacak olan bu işbirliğini çok değerli buluyoruz. Çalışmalar çerçevesinde üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve TTO ile kıymetli çalışmalar yürütmeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.