Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Tuğrul Altınsoy

MUĞLASPOR’A DESTEK ZAMANI

Muğla’mızın partiler üstü ortak değerimiz Muğlaspor bu günlerde iyi bir başarı yakalamış ve 3. Lige çıkma yolunda iyi bir mesafe kat etmiştir. Ancak gel gelelim her zamanki yara yine depreşmiştir. Ekonomik sıkıntılar yine baş göstermiş takımın lokomotif futbolcularından golcü Sergeni İnegöl Kafkasspor’a satmak zorunda kalmıştır. İlçe takımı Bodrumspor şirketleşerek doğru yolu bulmuş ve flaş transferlerle süper lig yolunda hızla ilelerken il takımı ulan Muğlasporumuz maalesef bu durumdadır. Öncelikle bugün yaklaşık lisanslı bin civarında sporcusu olan bu kulüp hepimizin olup bu kulübe sahip çıkmak zorundayız. Günümüzde kulüpleri ayakta tutmak kolay olmadığı gibi bu sadece birkaç sponsor firma ile de mümkün değildir. Bu ekonomik koşullarda sponsor firmaların yapabileceği de sınırlıdır. Halktan ve yöneticilerden yeterli destek gelmezse ve kulüp kurumsallaşmazsa bu tür durumlar sürekli yaşanacaktır.

Bugün Muğlaspor’a ana destek veren iki firmadan biri olan Panda grup şirketlerinden Boxit boreks madencilik firması yetkilisi Bekir Lozan la yaptığım görüşmede Muğla’dan ekmek yiyen bir firma olarak gerek Muğlaspor için gerekse de gençlere yönelik projelere açık olduklarını ve bu konuda Çiftlik köyü gençlerine de bir halı saha kazandırdıklarını belirtmiştir. Toplum yararına yapılan ve yapılacak olan her türlü eğitim ve spor projelerine açık olan bu gibi firmaların ilimizde çoğalması en büyük temennimizdir. Kurulabilecek iyi ilişkiler sonucu ilimizdeki bu tip firmalardan yaralanmak gerekir. Doğru ve mantıklı projelerle bu tip firmalara gidildiğinde mutlaka yardımcı olacakları kanısındayım. Daha önceleri İstanbul Grubunu temsil ettiğim zamanlarda bu kulüp için hangi iş insanı arkadaşıma gittiysem gerekli desteği fazlasıyla gördüm ve kulübe ciddi destekler sağladık. Muğla ili turizmiyle tarımıyla ülkenin en önde gelen illerinden birisiyken neden spor konusunda bu potansiyelinde yararlanamaz bilinmez.

Halbuki bugün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesindeki spor akademisi de bildiğim kadarıyla bu kulübe her türlü desteği verdiği kanısındayım. Akademik olarak her türlü destek buradan alınabilir ve kaynak olarak kullanılabilir. Burada önemli olan kulübün kurumsallaşarak çevresindeki imkanları en iyi şekilde değerlendirerek bu kulübü bir yere taşımalarıdır. Bugün şahıslara bağlı kalmadan kurumsallaşabilen Anadolu kulüpleri ayakta durabilmekte ve büyük kulüplere bile kafa tutabilmektedir. Bugüne kadar üst liglere onlarca futbolcu veren Muğlaspor eskiden olduğu gibi alt yapıya önem vermesi ve yakının da bulunan Altınordu kulübünü incelerse çıkış yolunun burada olduğunu görecektir. Son günlerde ilimizde izlediğim kadarıyla amatör liglerde çok güzel takımlar gelişmekte ve başarılar elde etmektedirler. Muğlaspor kulübü bu takımlarla yakın irtibatta olmalı ve oralarda yetişen gençlere sahip çıkmalı adeta onlara abi takım olmalıdır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenigün Gazetesi

Muğlaspor’a destek zamanı

Misli.com Üçüncü Lig Dördüncü Grup’ta ekonomik sıkıntılarla boğuşan Muğlaspor’a esnaflar tarafından ‘Biz varız, sizde var mısınız?’ isimli destek kampanyası başlatıldı. Esnaflar, kentteki herkesi yeşil-beyazlı camiaya sahip çıkmaya davet etti.

Misli.com Üçüncü Lig Dördüncü Grup’ta oynadığı 14 maçta 1 galibiyet, 5 beraberlik ve 8 mağlubiyetle 8 puanla 17’inci sırada bulunan Muğlaspor’a bir grup esnaf destek olmak için kolları sıvadı. Esnaflardan Serkan Solmaz, Gürzat Böce, Osman Gökçe, Mehmet Salih Ünver, Ercan Baydur, Mehmet Telli ve Ünal Yiğit, Erol Kapiz’in istifasının ardından kulüp başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Nizamoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Başkan Nizamoğlu, “Muğlaspor’umuz Muğla’nın marka değeridir. Takımımızın ikinci devre ligde istediği konuma gelmesi için transfere ağırlık verdik. Gece-gündüz kulüpte yatıp kalkıyoruz. Ekonomik olarak sıkıntılar yaşıyoruz. Esnafımızın başlattığı kampanyaya herkesin destek olacağına eminim. Muğlaspor için elini taşın altına koyanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Cavit AKGÜN

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER