Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Muğla’da O Yasak Başladı, Ama Uyan Yok!

Muğla’da turistik ilçelerinde uygulanan

Muğla’da turistik ilçelerinde uygulanan inşaat yasağı başladı ama yasağa uyanda yok. Duruma ilçede yaşayan vatandaşlar ile yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra Bodrum Otelciler Derneği’de tepkili.

Muğla’da turistik ilçelerinde uygulanan inşaat yasağı bu yıl 15 Mayıs ve 15 Ekim ayları arasında uygulanacak.

Ancak gözde turizm ilçesi Bodrum’da da başlayan inşaat yasağına uyanların olmadığı görüldü.

Gerek ilçede yaşayan vatandaşlar gerekse yerli ve yabancı tursitler devam eden inşaatlardan dolayı oldukça rahatsızlar.

“İNŞAATTAN DOLAYI BAZI OTELLERDEN MÜŞTERİLER ÇIKTI”

İlçede devam eden inşaat çalışmalarının turizmi olumsuz etkilediğini belirten Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, şunları söyledi;

“2015 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çıkarmış olduğu bir genelge var ve genelgede inşaat yasağı ile inşaat faaliyetlerinin kısıtlanması yazıyor. Bu da demek oluyor ki mayıs ve ekim aylarında turistik bölgelerde inşaat yasağı başlayacak. Bu tarihler 15 Mayıs ve 15 Ekim olarak uygulanıyor. Bu sene de aynı ve ilgili kurumlarla yaptığımız görüşmeye istinaden 15 Mayıs ve 15 Ekim olduğu belirtildi. Fakat inşaat firmaları bunu dikkate almıyor. Bundan dolayı da çevredeki oteller mağdur oluyor. BODER olarak bu işin takipçisiyiz. İlgili belediye kuruluşlarıyla görüşüyoruz ve yazışmalara başlandı. İnşaat yasağına uyan firmalar var. Uymayanlar onların da haklarına girmiş oluyor. Sürdürülebilir turizmin devam etmesi gerekiyor, inşaattan dolayı bazı otellerde çıkışlar oldu ve müşteriler başka otellere yönlendirildi.”