Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla’da hidrojen gazı patlaması davasında tutuklu sanıklar tahliye edildi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde hidrojen

Muğla’nın Menteşe ilçesinde hidrojen gazı üretim ve dolum tesisinde çalışan 25 yaşındaki Nurhayat Karakaş’ın hayatını kaybettiği ve bir kişinin de ağır yaralandığı patlamaya ilişkin açılan davada ilk duruşma yapıldı.

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar iş yeri sahipleri Ali B. ve oğlu Akın B, olayda hayatını kaybeden Nurhayat Karakaş’ın (25) annesi Süheyla Orgun, babası Ali Özdemir, eşi İsmail Karakaş, olayda yaralanan Tuncay Ünal ile taraf avukatları katıldı.
Duruşmada, patlamada hayatını kaybeden Nurhayat Karakaş’ın annesi ve babası kusuru bulunanlardan şikayetçi olduklarını belirtti. Karakaş’ın eşi İsmail Karakaş ise Ali B. ve Akın B’den şikayetçi olmadığını, olaydaki kusurluların başkaları olduğunu iddia etti.

Olayda ağır yaralanan ve tüp dolumunu yapan Tuncay Ünal da tutuklu sanıklardan şikayetçi olmadığını dile getirdi. Savcılık makamı sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti.

TUTUKLU SANIKLAR SERBEST BIRAKILDI
Mahkeme heyeti, soruşturma kapsamında şüpheli olarak adı geçenlerle ve olayla ilgili savcılık tarafından alınacak kapsamlı raporun beklenmesine, tutuklu sanıkların ise tahliyesine hükmetti.

DURUŞMA 27 MART’A ERTELENDİ

Nurhayat Karataş’ın anne ve babasının avukatı Didem Alaca, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, olayda ağır yaralanan Tuncay Ünal’ın şikayetçi olmamasının şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Ünal’ın duruşmada çok uzun yıllardır Ali B.’nin işçisi olarak çalıştığını anlattığını belirten Alaca, “Duruşmada, olayda ağır yaralanan Tuncay Ü.’nün şikâyetçi olmaması ise şaşırtıcıydı. Kendisi çok uzun yıllardır Ali Babur’un işçisi olarak çalıştığını belirtti. Dava TCK madde 85/2’den yani üst sınırı 15 yıl olan sevk maddesi ile açılmışken, yaralı Tuncay Ü.’nün şikayetinden vazgeçmesi sebebi ile TCK madde-85/1’den yani üst sınırı 6 yıla kadar olan sevk maddesi ile karar verilmesi olasılığı ortaya çıktı. Bu bizim şikayetçi taraf olarak beklemediğimiz bir durumdu. Nurhayat’ın annesi babası ve kardeşleri çok üzgün, kızlarının ölümüne kim sebebiyet verdiyse hepsinin ceza almasını istiyorlar. Bu anlamda gelecek kapsamlı rapor doğrultusunda dosyaya yeni sanıklar eklenebilir. Sürecin takipçisiyiz.” diye konuştu.