DOLAR %
EURO %
ALTIN 495,59-0,30%
BITCOIN 303205-4,17%
Muğla
23°

HAFİF YAĞMUR

20:40

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Muğla’da 11 bin 505 öğrenci LGS Sınavı’na girecek

Muğla’da 11 bin 505 öğrenci LGS Sınavı’na girecek

ABONE OL
Haziran 4, 2021 14:33
Muğla’da 11 bin 505 öğrenci LGS Sınavı’na girecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, 6 Haziran tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı’na il genelinde 11 bin 505 öğrencinin gireceğini açıkladı.

Hayallerindeki liselerde eğitim görmek isteyen 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı için geri sayım başladı. 90 sorunun sorulacağı sınav, 6 Haziran Pazar günü saat 09.30’da birinci oturum, 11.30’da ise ikinci oturum şeklinde yapılacak. 8. sınıf öğrencilerinin giriş belgeleri okul müdürlükleri tarafından mühürlenip, sınava girecekleri salonlardaki masalarında hazır olacak.
Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, okulların ‘Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyonu önleme kontrol kılavuzu’ doğrultusunda ‘Okulum temiz belgesi’ aldığını, hazırlıkların titizlikle tamamlandığını ifade etti
Müdür Töre, “Kovid-19 tedbirleri kapsamında Menteşe Şehit İlhan Ziya Dağdaş ile Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri tarafından üretilen 30 bin maske, 25 bin kişisel dezenfektan ve 1,5 ton yüzey dezenfektanından oluşan hijyen paketlerini sınav yapılacak ortaokulumuza gönderdik. Okul girişlerinde oluşturan hijyen noktalarında öğrencilerin maske değişimleri ve dezenfeksiyon işlemlerini rahatlıkla yapabilmeleri için tüm önlemler alındı” dedi.

VELİLER OKUL BAHÇELERİNE ALINMAYACAK
Kovid-19 tedbirleri altında okul bahçelerine velilerin alınmayacağını ifade eden Töre, “Öğrencilerimiz sınava kendi okullarında girecek. Okul bahçelerine salgın tedbirleri gereği velilerimizi alamıyoruz. Kapı önlerinde sosyal mesafeyi engelleyecek kalabalıkların oluşmaması için velilerimizden ricamız, zorunlu olmadıkça okula gelmemeleri. Öğrencilerimizin birinci oturum sonrası verilecek arada okul bahçesi dışına çıkmalarına izin verilmeyeceği gibi veliler de okul bahçelerinden içeri alınmayacaklar. Velilerimizin içleri rahat olsun, öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçları için su, meyve suyu, gofret, kek, kraker gibi ikramlar hazırladık. Rehber öğretmenlerimiz bahçede öğrencilerimizin yanında olacaklar” diye konuştu.
“SINAV GÜNÜNDEN ÖNCE HAZIRLIKLARI KONTROL EDELİM”
Sınava giriş belgelerinin sınav salonlarında öğrencilerin sıralarında hazır olacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Töre, “Sınava gelirken öğrencilerimiz yanlarında mutlaka geçerli kimlik belgesi bulunduracaklar. En az iki adet koyu siyah kurşun kalem, 1 adet kalemtıraş, iz yapmayan silgi ile sınava gelecekler. Eğer isterlerse etiketi çıkarılmış şeffaf pet şişede suyu yanlarında bulundurabilirler. Ancak cep telefonu, akıllı saat ve dijital araç-gereçler sınav salonlarına alınmayacak. Öğrencilerimiz sınava gelirken getirmeleri gereken kimlik belgesi, kalem, silgi ve kalemtıraşı bir gün önce hazırlasınlar” dedi.
“LGS ‘DE MARKA OLMA BAŞARISINI SÜRDÜRECEĞİZ”
LGS’de iki yıldır alınan birincilikle adını duyuran Muğla’nın bu sene de aynı başarıyı elde edeceğine inandığını ifade eden Müdür Töre, “Muğla olarak son iki yıldır LGS’de büyük bir başarı elde ettik. Bu başarı Muğla’da görev yapan okul müdürleri ve öğretmenlerin başarısıdır. Onların alandaki emekleriyle bu başarıyı elde etmiş bulunuyoruz. Temennimiz; LGS başarısıyla markalaşan ilimizin aynı başarıyı bu sene de göstermesidir. Sınava katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.
Töre, il genelindeki 240 ortaokulda bulunan 780 sınav salonunda 11 bin 505 öğrencinin sınava gireceğini ifade etti.
Haber: Cavit AKGÜN

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

rk
rk