Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Muğla siyasilerinden çağrı; İsrail’in vahşetini durdurun!

İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist

İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu 500 kişinin öldüğü bildirildi. Olaya, Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla siyasetçilerinden de tepkiler geldi.


İsrail, Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ni hedef aldı. Hava saldırısında en az 500 kişi hayatını kaybederken katliam sebebiyle İsrail’e tüm dünyadan tepkiler geldi.Ölü sayısının daha da artmasından endişe edilirken, saldırıya Muğla siyasetçilerinden de tepkiler geldi.

O tepkilerden bazıları şöyle;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün:
“İsrail’in Gazze’de bir hastaneyi hedef alması bir insanlık suçudur. Daha fazla sivil hayatını kaybetmeden uluslararası kurumların biran evvel sorumluluk almasını bekliyorum.”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş:
“İsrail’in Gazze’de bir hastaneyi hedef alması insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Daha fazla sivil can kaybının yaşanmaması için tüm uluslararası kurumların gerekli önemleri bir an evvel almasını temenni ediyorum.”

CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan:
“Savaşta dahi hastane bombalamak bir insanlık suçudur. Silahsız, savunmasız sivilleri öldürmek insanlığa da evrensel hukuka da sığmaz. Kanla siyaset yapanları siyaset sahnesinden silmektir çabamız… Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız! Ülkemizde, bölgemizde, tüm dünyada barış!”

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz:
“Siyonist, işgalci, katil İsrail’in hastane saldırısında yaralanan Filistinli bir çocuğa, kardeşinin şehadet getirttiği anları izlerken yutkunamadık. Bu zulmü anlatmaya kelimeler yetmiyor artık…”

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete:
“İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir.Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum.”

CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici:
“Onlarca sivilin tüm dünyanın gözü önünde günlerdir yokedilmesi ve bugün Gazze’de bir hastanenin vurulması! Buna mukabil vicdanını, sağduyusunu kaybetmiş bir uluslararası toplum! Bu bir insanlık suçudur, bu bir savaş suçudur, destekleyen de sessiz kalan da bu kötülüğün bir parçasıdır! Lanetliyorum!!!”

CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun:
“İsrail, savaş koşullarında dahi uyulması gereken yaşam hakkına saldırmıştır. Bu bir insanlık suçudur. Gazze’de bulunan hastaneye yapılan bombalamayı lanetliyorum.”