Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Muğla Düğün Yemekleri Festivali 29 Haziran’da

Slow Food Muğla Topluluğu

Slow Food Muğla Topluluğu tarafından düzenlenen Geleneksel Muğla Düğün Yemekleri Festival’i Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de, Arasta Bölgesinde Kültür ve Sanatın merkezi olmasını hedefliyor.

Festival ile ilgili olarak bir açıklama yapan Slow Food Muğla Yeryüzü Pazarı Sözcüsü Gürkan Tetik; “Slow Food Muğla Topluluğu olarak bugüne kadar Festivali Festivaller, Yeryüzü Pazarları, Seminerler, Eğitimler vb. gibi Muğla’mıza değer katacak birçok etkinlik yaptık. Şimdi ise sırada, bu yıl 29 Haziran Cumartesi Günü 3.’sünü gerçekleştireceğimiz Geleneksel Muğla Düğün Yemekleri Festivali’miz var.

 Menteşe ilçemizin (Bize göre Muğla), kültür-sanatın bir arada olduğu ve önemli bir gastronomi merkezi haline geleceğinden en ufak bir kuşkumuz yoktur. Bunun için Kentsel sit alanına hep beraber sahip çıkmalı, en önemlisi yereli korumalı, bunları yaparken çocuk ve gençlerimize gereken bu bilinci vermeliyiz.

 29 Haziran  Cumartesi günü Muğla’mıza ve özellikle çok değer verdiğimiz Arasta bölgemize ayrı bir değer katacağına inandığımız 3. Geleneksel Muğla Düğün Yemekleri Festivali’mizde siz değerli halkımızı ve basın mensuplarını aramızda görmekten onur duyarız. “ dedi.