• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Muğla Çevre Platformu ; “MUÇEV şirketi kıyılardan elini çek”
61 okunma

Muğla Çevre Platformu ; “MUÇEV şirketi kıyılardan elini çek”

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:28
Muğla Çevre Platformu ; “MUÇEV şirketi kıyılardan elini çek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Yürütme Kurulu toplantısını AK Parti  Menteşe İlçe Başkanlığı tarafından MUÇEV Ltd Şirketi’ne devredildiği söylenen,  Akbük Koyu’nda yaptı.  Toplantı öncesinde MUÇEP üyeleri,  MUÇEV  Ltd Şirketi’nin kıyıları haksız sahiplenmesine karşı duracaklarını duyurdu ve  bu devri duyuran Menteşe AK Parti İlçe Başkanlığını protesto etti.

Kıyıların işgalini, özel şirketler aracılığı ile ticarileştirmesini sürekli gündeminde tutan MUÇEP adına konuşan eş sözcü Güngör Erçil;  “ Akbük’de 20 dekarlık orman alanın,  valilik ve çevre şehircilik bakanlığı vakıflarının hissedar olduğu Muçev Şirketi’ne tahsis edildiği duyumu aldık. Bunu da gurur vesilesi yaparak,  girişimlerini övgüyle  anlatan AK Parti Menteşe İlçe Başkanıdır. Böylesi bir açıklamayı devlet yetkili biriminden değil de,  ilçe başkanının yapmış olması,  kamu yönetimi nin bir parti ile yapıldığını göstermektedir. Bunu kabul etmeyeceğiz, protesto ediyoruz. Her türlü yasal mücadelemizi yapmaya ve sürekli kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz”  dedi.

Kıyılar ticarileştirilemez, kıyılar tüm canlılarındır, kendisidir, herkesindir diyen MUÇEP üyeleri  “Muğla Cennet Kalsın” sloganları ile birlikte botta açtıkları pankartla bütün koyu dolaştılar.

Haber: Selahattin Birgili

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP