Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

MSKÜ’de 2’inci Klasik Diller Yaz Kursu açılacak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), 16 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında 2’inci kez Klasik Diller Yaz Kursu’nu düzenleyecek. Geçen yıl büyük ilgi gören ve başarıyla tamamlanan kurs, bu yıl da Eski Yunanca, Latince ve Klasik Süryanice dillerini öğrenmek isteyenler için Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan MSKÜ Sanat Evi’nde gerçekleşecek.

Kurs, lisans seviyesinde kredili sayılacak şekilde planlandı. Öğrenciler, haftanın beş günü üçer saatlik derslerle yoğun bir eğitim alacaklar. Ayrıca, kurs kapsamında Stratonikeia, Akyaka Idyma Kalesi, Kaunos Antik Kentleri ve Muğla Müzesi gibi tarihi yerlere düzenlenecek gezilerle öğrendikleri dilleri uygulama fırsatı bulacaklar.

MSKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Keçiş, bu kursun Türkiye’de örnek bir yaz kursu olmayı hedeflediğini belirtti. Kursun, üniversitenin tanıtımına ve uluslararasılaşmasına büyük katkı sağlaması bekleniyor. Prof. Dr. Keçiş, “Artık bir gelenek hâline getirdiğimiz bu kursu gelecek yıllarda uluslararası bir yaz kampı haline getirmeyi düşünmekteyiz. Klasik Diller Yaz Kursu, Eski ve Ortaçağ klasik dillerinin eğitimi konusunda önemli bir merkez olma yolunda önemli bir adım” dedi.

Yaz okulunda Latince kursunu verecek olan Öğr. Gör. Alp Ejder Kantoğlu, bu kursun MSKÜ’nün Eski Çağ dilleri ve kültürlerine olan ilgisini arttırma amacını taşıdığını belirtti. “Geçen sene ilkini gerçekleştirmiştik. Bu yıl 2’inci sini gerçekleştireceğiz. Geçen seneden daha iyi bir kurs dönemi geçireceğimize inancımız tam” diye konuştu.

Kursa katılmak isteyenlerin, MSKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu ve Yaşam Boyu Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği bu programın detaylarına MUYOM’un internet sitesinden ulaşabilecekleri belirtildi. Şehir dışından gelecek öğrenciler için çeşitli konaklama seçenekleri sunulacak ve kurs sonunda katılımcılara üniversite tarafından sertifika verilecek.

MSKÜ’nün 2’inci Klasik Diller Yaz Kursu, dil öğrenmek isteyenler için kapsamlı bir program sunarken, katılımcılara tarihi ve kültürel bir yolculuk yapma fırsatı da sunacak. Üniversite, bu kurs ile hem akademik hem de kültürel anlamda önemli bir adım atıyor.