Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Menteşe’de yeni yapılan yol çöktü!

Yaklaşık 3 ay önce

Yaklaşık 3 ay önce Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Düğerek Mahallesi yolunda çökmeler oldu. Sürücüler kazalardan şans eseri kurtuldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesi’nde alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarının ardından başlattığı 1400 metre sıcak asfalt çalışmasını geçtiğimiz Ekim ayında tamamlanmıştı.

Aradan kısa bir zaman geçmesine rağmen yolda çökmeler oldu. Yoğun araç trafiğinin olduğu yolda, bu çökmelerden dolayı sürücüler büyük tehlike altında.

“ALT VE ÜST YAPISI UZUN YILLAR HİZMET VERECEK MODERN BİR YAPIYA KAVUŞACAK”

Çalışmalarla ilgili Ekim 2023 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından şu açıklama yapılmıştı;
“Ekipler Düğerek Mahallesinde tamamlanan kanalizasyon çalışmalarının ardından kazılan bölgelerin yenilenmesi için yol yapım çalışması başlattı. Ekipler öncelikle Halide Edip Adıvar Caddesinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirirken 1400 metre uzunluğunda ki çevre yolunda da sıcak asfalt çalışması yapıldı. Çevre yolunda kaldırım ve parke çalışmalarının yapımının ardından yol çizgileri çizilecek böylelikle bölge alt ve üst yapısı uzun yıllar hizmet verecek modern bir yapıya kavuşacak.”
Ancak durum pekte uzun yıllar hizmet verecek modern bir yapıya kavuşması şeklinde olmadı ve yollarda sürücüler için büyük tehlike arz eden çökmeler oldu.
Yoldaki çökmelere tedbir olarak da, belediye ekipleri tarafından kazaların önlenmesi için duba ve uyarı levhaları konuldu.