Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Menteşe’de ‘Gençler İşte’ projesinde mesleki eğitimler başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi koordinatörlüğünde, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürütülen; Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün operasyon faydalanıcısı olduğu ‘Menteşe’de Gençler İşte (Youth at Work in Menteşe)’ projesi çerçevesinde ‘Ne eğitimde ne istihdamda olan (NEET)’ gençler Mesleki Eğitimlerini almaya başladı.

Aralık ayı sonunda temel bilgi ve beceri eğitimleri ile Menteşe’de ve Fethiye’de başlayan eğitim faaliyetleri, Mesleki Eğitimlerle devam ediyor. Proje çerçevesinde NEET’ler aşçı, pastacı, barmen, barista, servis elemanı ve şef garson meslek dallarında teorik ve uygulamalı mesleki eğitim alıyorlar. NEET’lerin, 80 gün sürecek temel bilgi ve beceri eğitimleri, mesleki eğitimleri ve girişimcilik eğitimlerini tamamladıktan sonra başlayacak Mesleki Yeterlilik Belge Sınavı Süreçleri de proje tarafından finanse edilecek.
NEET’ler ayrıca İŞKUR’un Bireysel Eylem Planı (BEP) süreci çerçevesinde danışmanlık hizmeti de alacak. Proje sonucunda Menteşe’de NEET’lere yiyecek ve içecek sektöründe farklı meslek dallarında nitelik kazandırılması ve böylelikle nitelikli işgücünün istihdamı ile sektörel gelişime katkı sağlanması hedefleniyor.