Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Menteşe otogar yolu Kurban Bayramına hazır

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Menteşe otogar yolunun Kurban Bayramı öncesi tamamlanması hedefleniyor. Yolda incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, eski Denizli yol ayrımındaki akıllı kavşakta seçim öncesi başlayan çalışmaların tekrar başlayacağına inandığını, konunun da takipçisi olduklarını açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden ve bir kısmı trafiğe açılan Muğla Barosu-Otogar arasında kalan dört şeritli yolda çalışmalarda sona yaklaşıldı. Yol yapım çalışmaları çerçevesinde iki adet menfez yapımı tamamlanırken, önümüzdeki günlerde asfaltlama çalışmalarına başlanacağı açıklandı.
Proje çerçevesinde, yağmur suyu hatlarındaki çalışmaların yanı sıra, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekipleri tarafından kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatları da yeniden yapıldı. Yürütülen çalışmalar dahilinde, 340 metrelik yağmur suyu ana hattı, 14 adet yağmur suyu bacası, 785 metrelik yağmur suyu ızgara hattı ve 31 adet ızgara bacası inşa edildi.
Otogarda alternatif yol tamamlanıyor
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, hem Baro-Otogar arasındaki yolda, hem de otogara Aydın istikametinden gelen araçların giriş yapacağı ve asfalt çalışmaları başlayan yolda incelemelerde bulundu. Otogara Aydın istikametinden gelen araçların kullanacağı yolun kısa süre sonra hizmete alınacağını açıklayan Başkan Aras, Baro-Otogar arasında devam eden 4 şeritli yolun da Kurban Bayramı öncesi hizmete girmesi için ekiplerin yoğun bir çalışma içinde olduğunu açıkladı.
Her iki yolun hizmete girmesi ile araç sürücüleri için büyük bir rahatlama yaşanacağını açıklayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bugün mesaiye Otogarda başladık. Otogardaki hem şoför esnafımızı, hem de yolcularımızı ziyaret ettik. Yatağan tarafından gelip de otogara girecek olan otobüsler ve araçlar için yapılan yan yol çalışması inceledik. Oradaki çalışmalar artık nihayete ermek üzere. Çok kısa bir zaman içeresinde orası devreye girecek. Sanırım bir hafta 10 gün içeresinde orada çalışmalar bitecek ve devreye girmiş olacak. Şu anda bulunduğumuz yom da merkez ile otogarı birbirine bağlayan 4 şeritli bir yol çalışması. Vatandaşlarımız bu yolun ne zaman biteceği konusunu merak ediyor. Burası tarımsal bir alan ve zemin sıvılaşması olan bir yer. Burası için ciddi bir dolgu gerekiyordu. Şu anda dolgu gerçekleşiyor, yine menfezleri yapıyorlar su geçişlerini sağlamak için. Bu işler bittikten sonra çok kısa bir zaman içeresinde asfalt çalışması yapılabilir. Bizim hedefimiz burada Kurban Bayramından önce bu işi bitirmek. Kurban Bayramında yolumuzu hizmete açmak. Bu yol hizmete açılınca şu anda hem Yerkesik tarafına, hem TOKİ tarafına giden trafik Denizli kavşağından geçmemiş olacak. Böylelikle o kavşakta da rahatlama sağlanmış olacak” dedi.
“Denizli kavşağındaki çalışmaların devamını bekliyoruz”
Eski Bölge trafik kavşağı olarak bilenen Denizli yol ayrımındaki akıllı kavşakta seçim öncesi başlayan üst geçit çalışmaları seçim sonrası durmuştu. Özellikle akşam saatlerinde ve hafta sonlarında trafik akışının tamamen durduğu ve Marmaris istikametinden ve merkezden Uğur Mumcu Bulvarından çıkış yapan sürücüler uzun kuyruklar oluşturuyordu. Bu yol ile ilgili gelişmeleri takip ettiklerini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Denizli kavşağındaki çalışmaların devamını bekliyoruz. Orada seçimden önce yapılan çalışmalarda bir akamet oldu, bir duraksama oldu. Ne olduğunu anlayamadık ama sanırım devam edecektir. Çünkü orası ile ilgili çalışmanın bir an önce yapılması gerekiyor. O bölgedeki trafiğin rahatlatılması gerekiyor. Biz de bu konunun takipçisiyiz şu anda” dedi.