• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
‘MENTEŞE İÇİN ÇAL’ıyorlar
86 okunma

‘MENTEŞE İÇİN ÇAL’ıyorlar

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:29
‘MENTEŞE İÇİN ÇAL’ıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’nin tanıtımına katkı sağlamak ve kültür turizminden hak ettiği payı alması amacıyla Menteşe Belediyesince ‘Menteşe için çal’ projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında, 25 yerel sanatçının kentin doğal, tarihi ve kültürel alanlarında çeşitli enstrümanlarla okuduğu Muğla türkülerinden oluşan 11 dakikalık bir klip hazırlanması kararlaştırıldı.

Yaklaşık 2 ayda tamamlanması planlanan proje sonunda hazırlanacak klipin sosyal medya mecralarında paylaşılarak kentin tanıtımına katkı sunması hedefleniyor.

“400 TESCİLLİ BİNAMIZ VAR”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaptığı açıklamada, amaçlarının Menteşe’nin kültür turizminden hak ettiği payı alması olduğunu söyledi.

Menteşe’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle kültür turizmine oldukça elverişli bir kent olduğuna dikkati çeken Gümüş, “Belediye olarak göreve geldiğimiz günden bu yana kültür turizmi adına önemli çalışmalar yaptık.  400 tescilli binamız var. Koruma amaçlı imar planı uyguluyoruz. Bu binaların bir kısmı restore edilerek turizme kazandırıldı. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

“MENTEŞE’NİN KÜLTÜR TURİZMİNDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALMASINI HEDEFLİYORUZ”

Gümüş, projenin yaklaşık 2 ayda tamamlanacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Saburhane Meydanı, Belen Kahvesi, Kerimoğlu Evi, tarihi arasta çarşısı, Damla Deresi gibi simge noktaların, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça gibi güneş, kum, deniz ekseninde turizm yapan merkezlere alternatif, günübirlik, turizm hareketine destek olacağını düşünüyorum. Bu değerlerimizin tanıtımı noktasında böyle bir proje hazırladık. Yerel sanatçılarımızın, yerel şarkılarımızı söylediği bir klip hazırlayacağız. Bu klipi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak Menteşe’nin tanıtımına katkı sunmak ve kültür turizminden hak ettiği payı almasını hedefliyoruz.”

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP