Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Marmaris’te de siyaset ısınıyor! Bina İhalesini AK Parti Yargıya Taşıdı

AK Parti Marmaris İlçe

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, Marmaris Belediyesi eski binasının ihalesinin AK Parti’nin yargıya başvurması sonucu mahkeme tarafından iptal edildiğini, Marmaris Belediyesi’nin avukatlarının duruşmada projeyi savunan yönde görüş bildirdiklerini söyledi. Gökmen, Belediyenin mahkemede projeyi övmesine rağmen başkan Acar Ünlü’nün ihale iptaline sahip çıkarak kamuoyunu yanılttığını ileri sürdü.

“BELEDİYE AVUKATLARI MAHKEMEDE İHALEYİ SAVUNDU”
AK Parti İlçe binasında açıklama yapan İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen gündemi değerlendirerek, Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü’ye yüklendi.

Gökmen yaptığı açıklamada eski belediye binası ihale iptalinin AK Parti’nin yargıya taşıması üzerine iptal edildiğini belirtti.
Gökmen şunları söyledi; “ Marmaris Belediyesi eski binasının yıkılıp yerine 25 yıllığına yap ,işlet devret modeli ile çok küçük bir rakama ihale etmesi Marmaris halkını rahatsız etmiştir. Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak bizde duyulan bu rahatsızlığı yargıya taşıyarak itirazda bulunduk. Mahkeme itirazımızı haklı buldu ve ihaleyi iptal etti. Ancak bu süreçte bizi şaşırtan durum Marmaris Belediyesi avukatlarının duruşmada ihaleyi savunan ifadeler kullanmaları oldu. Neyse ki yüce yargımız doğru kararı vererek kamu malının zarara uğratılması engellenmiş oldu. Önceki dönem meclis üyelerimizde bu konuda çok mücadele verdi bu projenin iptalinde onlarında payı var.”

“BELEDİYE BAŞKANI ÜNLÜ İHALE İPTALİNİ HAKSIZCA SAHİPLENDİ”

Gökmen yaptığı açıklamada, belediye avukatlarının mahkemede ihaleyi savunmalarına rağmen Belediye başkanı Acar Ünlü’nün ihaleye karşı olduğu yönünde kamuoyunu yanıltan tavır takınmasının kabul edilebilir bir davranış olmadığını ifade ederek; “Sosyal medyada eski belediye binası arsası ihalesinin belediye başkanı Acar Ünlü’nün başvurusu ile iptal edildiği yönünde ki algılar gerçeği yansıtmıyor. Belediye bu projeyi savunmuştur ve mahkemede bu yönde savunma yapmıştır. Ancak ters algı ile Marmaris halkı yanıltıldı. Bilinmesini isteriz ki, Ak Parti olarak, Marmaris’in menfaatine olmayan hiç bir projenin yanında olmadık, olmayacağız. Kim bu memlekete zarar vermek isterse karşısında bizi bulur” diye konuştu.

“BU YANLIŞ BİR İHALEYDİ”

Avukat Ayşegül Mungan’da toplantıda söz alarak hukuki süreç hakkında bilgi verdi. Mungan, “Biz davayı açmadan önce , belediyenin bu yanlıştan dönmesini bekledik, ancak beklenen olmadı ve bu davayı açmak zorunda kaldık. Aslında yürütmeyi durdurma kararı çok gecikti. 2 buçuk ayın sonunda karar çıktı ancak bu karar siyasi şeklinde yorumlarla hoş olmayan söylemler ortaya çıktı. Fakat bu karar kesinlik siyasi değildi. Belediye yetkilileri bu ihalenin neden düşük bedelde ve 25 yıl olduğunu mahkemeye anlatamadı.Buradan yola çıkarak bu projenin kamu zararı yarattığı ortaya çıktı” dedi.