Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Marmaris Hanımeli Pazarı açıldı

Marmaris Hanımeli Pazarı, bugün

Marmaris Hanımeli Pazarı, bugün Umut Yılı dolayısıyla mavi-yeşil konseptle açıldı. Pazarı, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da ziyaret etti.

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi katkılarıyla her hafta Salı günü kurulan Hanımeli Pazarı, bugün 2024 Kadın Meclisi Umut Yılı dolayısıyla mavi-yeşil konseptle açıldı. Pazarı Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da ziyaret etti. Kadın Meclisi Başkanı Hatice Kekeva, Belediye Başkan Yardımcıları Suzan Zift, Ali Zağlı ve Burak Demirtaş’ın da eşlik ettiği Başkan Oktay, tezgahları tek tek dolaşarak üreticilerle sohbet etti.

Başkan Oktay, “Marmaris olarak çok zor günler yaşadık ama el birliği ile sıkıntıların üstesinden geldik. Yeşil ve mavinin yeryüzünde birleştiği cennet olan Marmaris’imizde hep birlikte umut dolu yarınlara ulaşmak dileğiyle üreticilerimizi tebrik ediyor, her hafta kurulan pazara tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yaşar Kekeva ise “Doğal afetlerin verdiği sonuçlar her ne kadar zarar verse de, umut içimizde yeşeren bir filiz gibi bize yol gösterir. Mavi ve yeşilin tüm güzellikleriyle birleştiği Marmaris’imizi 2024 yılında umutlara hep beraber taşıyalım. Umudumuzu hiç kaybetmediğimizi gösterelim istedik. Bu nedenle mavi-yeşil konsepti seçtik. Bugün bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla her Salı günü merkez pazar yerinde kurulan Hanımeli Pazarı, birbirinden ilginç ürünler vatandaşlarla buluşuyor. Sanatsal ürünler, el işi takılar, hediyelikler, organik gıdaların satıldığı pazar her salı günü saat 10.00 – 19.00 arasında kuruluyor. Kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği pazar, kadınların ekonomiye katkıda bulunmasına destek oluyor ve halkın uygun fiyata kaliteli ürüne erişimini sağlıyor.