Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Komando değil, temizlik görevlisi

Marmaris Belediyesi ekipleri Armutalan

Marmaris Belediyesi ekipleri Armutalan seyir tepesinde aşağı halatlarla inerek çöp topladı. Sıcak havaya ve zorlu şartlara rağmen özveri ile çevreyi temizleyen Belediye ekibi yaklaşık 35 torba atık çıkardı.

Kurban Bayramı tatili boyunca 7-24 mesai yapan Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri bayram yoğunluğunun etkilerini gidermek için çalışmalarını sürdürüyor. Rutin temizlik işlerine devam eden ekipler, belediyenin sorumluluk alanında olmamasına rağmen insan sirkülasyonunun yoğun olduğu seyir tepelerinde özel çalışma gerçekleştiriyor. Bu kapsamda ilk olarak Armutalan seyir tepesinde temizlik yapıldı. Bellerine bağlanan halatlarla tepelerden aşağı inen işçiler buraya atılan çöpleri tek tek topladı.

Marmaris manzarasının en keyifli izlendiği yerlerden biri olan seyir tepesindeki temizlikte cam şişe, pet şişe, plastik, poşet, strafor kutular, karton, kağıt ve gazete parçaları gibi atıklar toplandı. Ekipler ayrıca aşağı atılan bir de klozet çıkardı. Belediye ekibi, sıcak havaya ve zorlu şartlara rağmen özveri ile çevreyi temizledi. Yaklaşık 35 torba atık çıkardı.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yoğun bir biçimde çalıştığını, bayramda ise ayrıca fazla mesai yaptığını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, “Marmaris’i temizlemek bizim görevimiz ama kirletmemek de vatandaşın görevi. Marmaris bizim, Marmaris temiz kalsın istiyoruz. Yaz aylarında nüfusu yoğunlaşan Marmaris’te her yere yetişmeye çalışıyor, ilçemizi temiz tutmak için 7/24 gayret gösteriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı da aynı duyarlılığa davet ediyor, atıkların etrafa gelişigüzel atılmamasını rica ediyoruz. Unutmayalım ki başka bir dünya yok ve onu korumak en büyük sorumluluğumuz” diyerek vatandaşların da çevre konusunda duyarlı olmasını istedi.