Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Hem silah tutuyor hem kalem

Toplumun can ve mal

Toplumun can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden görevi başında olan Jandarma, toplumla iç içe olmasının yanında sanat dünyasında da kendini hissettiriyor. Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevli Jandarma Astsubay Abdurrahman Yücesoy, roman türündeki 3 kitabını okurları için imzaladı.

BESAM ve Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği tarafından Rüya AVM’de düzenlenen 2. Kitap Günleri sona erdi. Birbirinden değerli yazar ve şairlerin katıldığı etkinliği başta kitapseverler olmak üzere vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi. İmza gününde Yazar Abdurrahman Yücesoy yerini aldı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan Jandarma Astsubay Abdurrahman Yücesoy; roman türündeki Gailesizler, Katil 2419 ve Karala-Ma adlı kitaplarını okurlarına imzaladı.

ABDURRAHMAN YÜCESOY KİMDİR?
Abdurrahman Yücesoy 1991’de Kocaeli/İzmit’te doğdu. 2009-2011 yıllarında Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulunda (Ankara/Beytepe) askeri eğitim aldı. Lisans eğitimi için 2013 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Astsubay rütbesiyle mezun olduktan sonra yurdun çeşitli illerinde Jandarma Astsubayı olarak görev yaptı. 2012 yılında kaleme almaya başladığı ilk romanı Karala-ma’yı 2019 yılında görev sebebiyle bulunduğu Hakkâri İlinin Şemdinli İlçesinde oldukça zor şartlar altında yayımladı. 2023 yılının başlarında bilim kurgu ve gerilim türündeki romanı Katil 2419’u yayımladı. 2023 yılının Ekim ayında Gailesizler isimli romanını yayımladı. Katil 2419’un devamı niteliğindeki romanı Maktul 2419 üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.