DOLAR

8,6580

1.42%
EURO

10,1795

0.81%
ALTIN(gr)

487,65

1,55%
BİST 100

1.419,43

0.10%
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI’NDA MUĞLA KIPKIRMIZI!
309 okunma

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI’NDA MUĞLA KIPKIRMIZI!

ABONE OL
Ağustos 18, 2021 13:28
HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI’NDA MUĞLA KIPKIRMIZI!
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de Koronavirüs’e karşı aşılama takviminin başladığı tarihten itibaren birinci doz aşılamada en yüksek orana ulaşan Muğla, her 100 bin kişiye düşen Covid-19 vaka sayısında da en az vakanın görüldüğü il olurken Muğla’nın haritadaki genel rengi ise mavi durumda. Fakat Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulamasındaki Koronavirüs yoğunluk haritasında Muğla kırmızı yani yüksek riskli durumda.

Türkiye’de Koronavirüs’e karşı aşılama takviminin başladığı tarihten itibaren birinci doz aşılamada en yüksek orana ulaşan Muğla, her 100 bin kişiye düşen Covid-19 vaka sayısında da en az vakanın görüldüğü il oldu. Ancak HES mobil uygulamasında yer alan koronavirüs yoğunluk haritasında, Muğla’nın Menteşe, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Köyceğiz, Dalaman, Yatağan ilçeleri kıpkırmızı.
MUĞLA AŞAILAMADA TÜRKİYE’DE İLK SIRADA YER ALIYOR
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son rakamlara göre, Muğla birinci doz aşılamada yüzde 90,7’e ulaştı. İkinci doz aşılama oranında da yüzde 60’ı geçen Muğla, hem birinci doz, hem de ikinci doz aşılama oranında Türkiye’de ilk sırada yer alıyor.
Sağlık bakanlığına ait Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulamasında alan koronavirüs yoğunluk haritasında ise Muğla’nın Menteşe, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Köyceğiz, Dalaman, Yatağan ilçeleri ki koronavirüs yoğunluk rengi kıpkırmızı yani yüksek riskli olarak yer alıyor.

Haber : Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP