Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlandı

Muğla İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde düzenlenen etkinlikler ile Hayat Boyu Öğrenme Haftası şenlik havasında kutlandı.

1-7 Haziran 2021 tarihleri arasında, Kovid-19 salgını tedbirleri altında gerçekleştirilen kutlama programlarında halk oyunları gösterileri, müzik dinletisi, spor turnuvaları, mini defileler düzenlenirken kursiyerlerin yıl boyunca hazırladığı el emeği, göz nuru ürünleri ilçe meydanlarında, halk eğitim merkezlerinde sergilendi. Kutlama törenlerinde, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine sertifikaları protokol tarafından takdim edildi.

İl Milli Eğitim müdürü Pervin Töre, “Üreticilerimizin kıymetini çok daha iyi anladığımız bu çağda toplumun her kesiminden ve her eğitim seviyesinden vatandaşlarımızı desteklemek için hayata geçirdiğimiz kurslarımız ile halk eğitim merkezleri ülkemizin kılcal damarlarına kadar işlemiş durumda. Halk eğitim merkezlerimiz aracılığıyla her yaş seviyesindeki vatandaşlarımızın bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve öğrenen bireyden öğrenen ve  üreten Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek hedefiyle şehir merkezlerimizden başlayarak en kırsal mahallelerimize kadar muhtarlarımızla işbirliği içerisinde hayat boyu öğrenme kurslarımızı açmaya devam ediyoruz” dedi.

Haber: Serkan SOLMAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.