Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Gül’den, gazetecilere saldırıya kınama

Kısa adı BASK olan

Kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu ve Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül;   “  Bodrum’da kıyı işgallerine karşı yapılan eylemde basına ve polise yapılan saldırı, vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğüne ve güvenliğine yapılmış bir saldırıdır. Asla kabullenilemez.” dedi.

Gül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Basın, halkımızın dünyaya açılan penceresidir. Yaşanan olayları, haksızlıkları özgür basından öğrenir. Basın ne kadar özgür hareket ederse adaletin ve hakkın mücadelesi daha güçlü olur. Şiddet yaşamın hiçbir yerinde asla kabullenilmez iken basına yapılan bu çirkin saldırının gerekçesi ne olursa olsun izahı mümkün değildir.

Vatandaşlarımızın Anayasal hakkı olan eylemde, halkımıza, basına ve polise yapılan saldırı kanunları hiçe saymak demektir. Ve sorumluları kanun önünde hesap vermelidir.  

Biz Bask olarak her daim emeğin hakkın mücadelesinde bizleri yalnız bırakmayan basın mensubu arkadaşlarımızın yanındayız. Unutulmamalıdır ki basın özgürlüğü bir ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli kriterdir. Amaçları halkı bilgilendirmek ve doğruyu aktarmak olan basın mensubu arkadaşlarımız saygının en büyüğünü hak etmektedirler. Bu çirkin saldırıyı kınıyor, sorumlularının adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağız.