Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Görevden alınan MHP İlçe Başkanı Cura açıklama yaptı

MHP’de Genel merkez kararıyla

MHP’de Genel merkez kararıyla ilçe MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura ve yönetimi görevden alınmıştı. Cura, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Seçimlere sayılı günler kala MHP Fethiye’de flaş bir olay yaşanmış ve geçtiğimiz gün Fethiye İlçe teşkilatı görevden alınmıştı.

MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura ve yönetimi görevden alınma sebebinin, Fethiye’de AK Parti’nin aday adayı olan Muhammet Kökten’in MHP adayı gösterilmesi ve bunun sonucunda da ülkücülerin sokağa çıkarak tepki göstermesi ile alakalı olduğu düşünülüyor.
Cura sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı;
“Kamuyuna Duyuru; Son günler yaşanan ve kamuoyunda farklı izlenimlere yol açan durumlar nedeniyle bu metin hazırlanma zarureti hasıl olmuştur.
Kıymetli dava arkadaşlarım, aziz Fethiyeliler; 31.03.2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakının yanında bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
40 yılı aşkın süredir gönül verdiğim ve inandığım kutlu davamda, 6 yıldır parti ilçe başkanlığı sürecini ifa etmiş bulunmaktayım. Görevimi ifa ettiğim süre zarfında Lider Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin yolunu kendime ve partililere ışık olarak kabul ettim. Başbuğ Alparslan Türkeş’in emanetini hakkıyla ve şerefimle, dava arkadaşlarıma bırakmanın onurunu yaşıyorum.
Emanet olan canımı Rabb’ime teslim edene kadar, üç hilalin mihmandarlığında mücadelem devam edecektir. Hiç bir zaman görevden kaçmadım, bundan sonrada liderimin emrinde olacağım. Üzerimde hakkı olan kardeşlerimiz, haklarını helal eder inşallah. Samimi ülkücü; hesaplaşmadan, helalleşebilecek yüreğe sahip olandır. Ben herkese hakkımı helal ediyorum. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Fethiyemize,demokrasimize, milli birlik ve dirliğimize hayırlı sonuçlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Cumhur bizim, Türkiye hepimizindir.”