Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Fevzi Topuz Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi“Belediye’nin 1 Milyar TL’ye Yakın Borcu Var”

Milas Belediye Başkanı Fevzi

Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, göreve gelmesinin ardından Belediye birimlerinin gerçekleştirdiği çalışmalar ve Belediye’nin genel durumu ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Topuz, 96 inşaat ruhsatının hatalı olduğunu tespit ettiklerini belirterek bu ruhsatların iptal edildiğini söyledi. Topuz ayrıca belediyenin 1 milyar TL’ye yakın borcunun olduğunu açıkladı.

31 Mart seçimleriyle CHP’den Milas Belediye Başkanı seçilen ve görevi yine CHP’li başkan olan Muhammet Tokat’tan devralan Fevzi Topuz, göreve geldiği günden bugüne kadar belediye birimleri tarafından yapılan çalışmalar ve belediyenin genel durumu ile ilgili Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda basın mensuplarının ve vatandaşların katıldığı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

“96 RUHSATI İPTAL ETTİK”

Başkan Topuz, yapılan incelemelerde 96 inşaat ruhsatının hatalı olduğunu tespit ettiklerini belirterek bu ruhsatların iptal edildiğini söyledi.

“1 MİLYAR TL’YE YAKIN BORÇ VAR”

Fevzi Topuz ayrıca Milas Belediyesi’nin ve bağlı şirketlerinin toplamda 1 milyar liraya yakın borcu olduğunu da açıkladı.

“BELEDİYE KAFELERİ SÜREKLİ ZARAR EDİYOR BÖYLE GİDERSE KİRALAMAK ZORUNDA KALABİLİRİZ”

Milas merkez ve Ören mahallesinde belediyenin işlettiği kafe ve restoranların sürekli zarar ettiğine dikkat çeken Başkan Topuz; “Sürekli zarar eden yerler bunlar. Çözüm bulmak adına tedbirlerimizi almaya başladık ancak bu da çözüm olmazsa buraları kiraya vermek zorunda kalabiliriz” dedi.

“5 KİŞİNİN YAPABİLECEĞİ İŞİ 20 KİŞİYE YAPTIRMAM”

Topuz, belediye çalışanları ile ilgili verdiği örnekte ise 5 kişinin yapabileceği işi 20 kişiye yaptırmaya gerek olmadığını ifade ederek, yer değişiklikleri ile fazla personelin farklı birimlerde görevlendirilmeye çalışıldığını söyledi.

“HEPSİ ÇEŞİTLİ BAHANELERLE GÖREVLENDİRMELERİ BEĞENMİYOR ÇALIŞMAYAN OLURSA TASARRUF TEDBİRLERİ KAPSAMINDA GEREĞİ YAPILACAKTIR”

Milas Belediye Başkanı, belediyede personel A.Ş. bünyesinde görev yapıp lojistik olarak destek sağlayan personelin yapılan görevlendirmeleri beğenmeyip çeşitli bahaneler ileri sürdüklerini belirterek, çalışmayan olursa tasarruf tedbirleri kapsamında gereğinin yapılacağını vurguladı.

MAL VARLIĞINI DA AÇIKLAYARAK “BENİM GÖNLÜM VE VİCDANIM RAHAT” DEDİ

Topuz, basın mensuplarına mal varlığını açıkladığı konuşmasında; “Gönlüm ve vicdanım rahat” diyerek duygusal anlar yaşadı.

“ÖREN SAHİLİ SEZONA HAZIR OLACAK”

Ören Mahallesi’ndeki sahil yolu çalışmaları ile ilgili de bilgi veren başkan; “ Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Ören’deki sahil yolunda yapılan kanalizasyon çalışmasının da en kısa sürede tamamlanması için Milas Belediyesi olarak gerekli alımları yaparak, yaz sezonuna yetiştireceğiz. Buradan da Ören’deki esnaflarımıza bu müjdeyi vermiş olalım.” diye konuştu.

“DEVLETTEN GELEN PARA PERSONEL MAAŞLARININ YARISINI BİLE ÖDEMİYOR”

Fevzi Topuz, iller bankası gibi kurumlar aracılığıyla devletten gelen paraların yaklaşık 25 milyon lira, personel maaşlarınınsa sigortalar dâhil 60 milyon lira civarında olduğuna dikkat çekerek; “Devletten gelen para personel maaşlarımızın yarısını dahi karşılamaya yetmiyor. ” diye konuştu.

“GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Topuz, bilgilendirme toplantılarının 3 ayda bir düzenli olarak yapılarak geleneksel hale getirileceğini söyledi.