Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Eski Başkan Ceylan hakkında şok iddia

Eski Köyceğiz Belediye Başkanı

Eski Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan hakkında ortaya atılan iddia bir anda gündeme oturdu. Ceylan’ın başkanlığı döneminde, Sedat Peker’in ‘sağ kolum’ dediği Erdal Aras’ın oğluna ait otel yıkılmıştı. Sedat Eray Aras, otelin kaçak olduğu iddiası ile yıkıldığını, kendisinin yargılanıp cezaevine yattığını, aynı Kamil Ceylan’ın seçime 2 gün kala, oy için otele ruhsat verdiğini belirterek Cumhuriyet Savcılarına göreve çağırdı.

Sedat Peker’in sağ kolum dediği Erdal Aras’ın oğlu Sedat Eray Aras’ın Köyceğiz’de yaptığı otel Mayıs 2022’de yıkım işlemi yapılmıştı. Otelin kaçak olduğu için yıkıldığı belirtilirken, kamuoyunda ise otelin Sedat Peker’in gizli ortak olduğu iddiasıyla yıkıldığı iddia ediliyordu. Yıkımın ardından yargılanan otelin sahibi Sedat Eray Aras ceza almış ve cezaevine gönderilmişti.

Dönemin Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın, seçim öncesi oy için yıktırdığı otele ticari ruhsat verdiği iddia edildi.

Sedat Eray Aras sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Sedat Peker’in çektiği videolar serisi var. O videoların bir tanesinde babam Erdoğan Aras’ın ve Süleyman Soylu’nun resmi çıktı, reis bir takım söylemlerde bulundu o söylemlerde doğru. O sıra ben Köyceğiz’de bir otel yaptım bitmişti, geldiler önce mühürlediler sonra da yıktılar. Kaçak diye yıktılar. Google girin çıkıyor.

Akabinde ben yargılandım. İmar kirliliğinden ceza aldım, Muğla Gevenes’de bu cezayı yattım tahliye oldum. Tahliye olduktan sonra yerel seçim süreci vardı, Kamil Ceylan tekrardan adaydı, başkanımız seçimden iki gün evvel yıkmış olduğu yere bu seferde ruhsat verdi, ticari” dedi.

“Yıkan Köyceğiz Belediye Başkanı ticari ruhsat veriyor yıktığı yere” diyen Sedat Eray Aras, “Buradan Cumhuriyet Savcıları’na sesleniyorum, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, 26 Mayıs’ta kaçak yapı diyerek yıktığı otelime seçimden 2 gün evvel ticari ruhsat vermiş mi? Ben bu yıkılan yere ilişkin imar kirliliğinden ceza alıp cezaevinde yatmış mıyım? Öyle ise niye yaptırdınız, niye yıktınız. Bu zannedersem Cumhuriyet Savcılarımız soracak eminim.

Yaktın kendini Kamil başkan, sana kim dedi Süleyman Soylu ile olan muhabbete dahil ol. Ne gerek vardı? Ama Soylu sana ‘karagözlü’ diyordu ya ondandır. Karagözlüm yaktın kendini!

Bu anlattıklarımın soruşturma açılmaması mümkün değil. Açılacak mı, yargılancak, yargılanması gereken herkes Allah’ın izni ile yargılanacak. Öyle bir tek ben mi yargılanacağım, suç işleyen herkes. Yıkmayacaktın, kaçak diye yıktın, sonra ruhsat veriyorsun. Burada bir tezatlık var. Bunu Allah’ın izni ile sorarlar, soruştururlar sayın Başkan.

Ben yargılanmaya devam ediyorum. Bir otel yapalım dedik 15 tane sırtımıza dosya verdiniz, boy boy mahkemeler, ayda 3-5 kez mahkemeye çıkıyoruz. İstinaf dosyasında temiz olan bir dosya geldi, yine yıkılan yer ile alakalı. Diyorlar ki red, temyize giden dosya kesinleşti, gel cezaevine teslim ol yine yat. Niye ypıkılan yer için, e ticari ruhsat verdiniz. Akıl almıyor, bunu anlamak mümkün değil. Yıkacaksın, kaçak yapı diyeceksin, imar kirlilği driyeceksin  cezaevine atacaksın şimdi ruhsat vereceksin ama hala mahkemeler devam ediyor. Tazminat davası bile açtım size, kaçak değildi, kaçak yapı diye yıktınız diye” dedi.

Yapılan bu açıklama kısa sürede Türkiye gündemine oturdu. Aralarında Ankara Kuşu gibi sosyal medyada milyonlara ulaşan takipçileri bulunan pekçok sayfa videoyu paylaştı.

Sedat Eray Aras’dan yeni bir açıklama daha geldi. Aras, Kamil Ceylan’ın yeğeninin kendisine para gönderdiğini iddia etti.

Aras açıklamasında şunları söyledi; “Kamil Ceylan, karagözlüm, yeğenim olan şahsa, attığın para dekontlarına gelirsek Köyceğiz’e çıkmaya utanırsın, suratına tükürürler. Şimdi diyeceksin ki, veya diyecekler ki, Sedat Aras adına gelen bir para dekontu yok. Soy ismi Aras olanlar var, yine benim akrabam olan birinden var. Senin yeğenin hesabına. Deprem zamanı depremzedelere, helal hoş olsun. Seçim zamana seçim destek ile alakalı. Sen oradan bakınca beni enayimi sanıyorsun. Hem otelimi yıkacaksın. Hem sana destek vereceğim. Boşuna demiyorum oyun böyle kurulur anla. Para gelip geçer, ödeşmek böyle bir şey dekontları bende. Hadi inkar et, Allah’ın kitabın varsa, zaten inkar edemezsen, ama yoksa inkar et, avukatın açıklama yapsın”.