Warning: Illegal string offset 'kategoriRenk' in /home/u9519926/public_html/wp-content/themes/haberadam/single.php on line 27

Warning: Illegal string offset 'tHeaderRenk' in /home/u9519926/public_html/wp-content/themes/haberadam/single.php on line 27

Warning: Illegal string offset 'kategoriRenk' in /home/u9519926/public_html/wp-content/themes/haberadam/single.php on line 28

Warning: Illegal string offset 'tGenelHover' in /home/u9519926/public_html/wp-content/themes/haberadam/single.php on line 28

Warning: Illegal string offset 'fotoGaleriSwitch' in /home/u9519926/public_html/wp-content/themes/haberadam/single.php on line 30
En büyük alacaklı Hüseyin Nizamoğlu’dur | Muğla Yenigün Gazetesi
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7

Warning: Illegal string offset 'altKategori' in /home/u9519926/public_html/wp-content/themes/haberadam/single.php on line 53
blank
En büyük alacaklı Hüseyin Nizamoğlu’dur
157 okunma

En büyük alacaklı Hüseyin Nizamoğlu’dur

ABONE OL
Mayıs 28, 2021 11:46
En büyük alacaklı Hüseyin Nizamoğlu’dur
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği gibi İyi Parti Muğla’da İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’ın, Ümit Özdağ’ın partiden ihracına ilişkin dilekçeye imza atmamasıyla başlayan süreç, il yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun istifalarıyla sonuçlanmış, il yönetimi düşmüş, Parti Genel Merkezi de İl Başkanı’nın atama yolu ile belirleneceğini duyurmuştu. Yaklaşık iki aydır İyi Parti Muğla İl Başkanlığı koltuğu boş bekliyordu, birçok isim yazıldı, çizildi ve geçtiğimiz Cuma yöntem olarak çok eleştirilen yalnızca ilçe başkanlarının ve görevden istifa eden il yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bir temayül il binasında gerçekleştirildi. Böyle bir temayüle ben de ilk defa şahit oldum ve şaşırdım. “Davut Cumhur Akmeşe oyların çoğunluğunu alarak sandıktan birinci çıkmıştır.” açıklaması geldi. Yazımda temayül sonuçlarını rakamlarla paylaşmak isterdim ama ben de ulaşamadım. Çarşamba akşam saatlerinde de İyi Parti genel Merkezi’nden Muğla İl Başkanlığına Davut Cumhur Akmeşe’nin atandığı bilgisini aldım. Hayırlı olsun. Umarım başarılı olur.

Bu süreçte ismi il başkanlığı için geçen bazı isimlerle de İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun ile de konuşma fırsatım oldu.

Sayın milletvekiline Muğla Kamuoyunun aklındaki soruların hemen hemen hepsini sormaya çalıştım.

“Yöntem olarak eleştirilen temayülün sizin fikriniz olduğu ve adaylardan Davut Cumhur Akmeşe’yi sizin aday çıkardığınız ayrıca temayüle katılan parti üyelerini de bu yönde yönlendirdiğiniz konuşuluyor, bu konuda ne diyorsunuz?” sorusuna, “Temayül benim tek başıma aldığım bir karar değildi, parti olarak böyle bir yöntemi uygun gördük ayrıca temayüle katılan hiçbir partilimize de herhangi bir adaya oy vermesi noktasında yönlendirmem olmamıştır.” Cevabını verdi.

“2018 seçimlerinde İyi Parti’nin en yüksek oy aldığı illerden birisi Muğla. İyi Parti’ye oy veren Muğlalı seçmen, 2019 yerel seçimlerinde partiyi Muğla’da başarısız olarak görüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” diye sorduğumda “Ben başarısızlık olarak görmüyorum. Biz 2019 yerel seçimlerinde de tüm Türkiye’de bir ittifak yaptık ve bu ittifak başarılı oldu. İttifak’ın bileşenleri, Muğla konusunda böyle bir tasarrufta bulundular.” Cevabını aldım.

“Son dönemdeki anketlerde İyi Parti’nin oy oranının arttığını görüyoruz. Önümüzdeki İlk seçimde İyi Partinin Muğla’daki hedefi nedir?”, sorusuna ise “ Bizim Muğla’da yaptırdığımız son ankette Partimizin oy oranı %22 olarak görülüyor ama insanımızın büyük bir çoğunluğu çekincelerinden dolayı fikrini söyleyemiyor ve ben bu oranın yüzde 25-30 bandında olduğunu düşünüyorum. İlk seçimde parti olarak hedefimiz Muğla’da 3 milletvekili çıkarmak.” Diye cevap verdi.

Çarşamba günü Davut Cumhur Akmeşe ile atanmadan önce telefonda  görüşme fırsatımız oldu. Konuşmamızda; “Benim Metin Ergun’un adamı olduğum yazılıp, çiziliyor. Evet Metin Bey ile diyaloğumuz iyidir ama ben kimsenin adamı değilim. Adaylık kararımı 13 ilçeyi tek tek dolaşarak, ilçe başkanlarımız ve partililerimiz ile istişare ederek aldım. İl başkanı olduğum takdirde tüm partililerimizle ortak akıl çerçevesinde görevimi sürdüreceğim ve partimizi hep birlikte daha da yukarılara taşıyacağız.” diye konuştu.

İl başkanlığı için adı geçen en güçlü adaylardan İYİ Parti Kurucu Teşkilat Başkanı Hüseyin Nizamoğlu ile temayül günü yapmış olduğu basın açıklamasından sonra görüşmüştük. Açıklamasında: temayül yoklamasının kendisi için kabul edilebilir bir durum olmadığını, isminin temayülde geçmesini istemediğini, böyle bir oylamanın parti tabanının gerçek sesi olmayacağını söylemişti.Ben de görüşmemizde düşüncelerinde haklı olduğunu, fakat geç kalınmış bir açıklama olduğunu kendisine söyledim.

Çarşamba günü kulağıma bir dedikodu çalındı. Meral Akşener;  Behçet Saatcı’yı aramış, “İl Başkanı ol Muğla’yı toparla, ilk seçimde Milletvekilli ol.” Demiş!  Behçet Başkanı aradım, böyle bir görüşme oldu mu diye sordum. Behçet Başkan’ın samimiyetine inanırım. “Meral Hanım’la herhangi bir görüşmemiz olmadı. Ben bir karar verirken kendi başıma karar veremem bana oy vermiş binlerce insanın hakları var üzerimde. Eğer bir görüşme olacaksa da önce 2019 yerel seçimlerindeki ittifak görüşmelerini konuşacağız. Hesaplaşmadan helalleşme olmaz. Bizim bu partide emeğimiz, hakkımız var.” diye konuştu.

Metin Ergun’un bu partide emeği vardır, Behçet Saatcı’nın elbette çok emeği vardır, alacaklıdır ama MHP’deki kongre talepleri sürecinden bu yana en çok emek veren ve en büyük alacaklı Hüseyin Nizamoğlu’dur diye düşünüyorum.

Bir tarafta bunlar olurken diğer tarafta İl başkanlığı düşürülen İncilay Gezgin Şekerdağ’ın birlikte çalıştığı il yönetim kurulu üyesi bir grup arkadaşıyla toplu istifaya hazırlandığı konuşuluyor.

Son olarak İyi Parti’yi bir dost meclisinde konuşurken, bir arkadaşım bana şu soruyu sordu: “İyi Parti İl Başkanı olarak Hüseyin Nizamoğlu’nu atasa, ilk seçimde de birinci sıraya Behçet Saatcı, ikinci sıraya Mehmet Tosun, üçüncü sıraya Sevin Çağlayan’ı milletvekili listesine koysa sonuç ne olur?” Ben de ona şu soruyu sordum: “İyi Parti Muğla’da Metin Ergun’dan vazgeçer mi?”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP