Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Ekipler denetim yaptı, 3 tur teknesinde el yapımı alkol ele geçildi

Turizm kenti Muğla’da, yaklaşan

Turizm kenti Muğla’da, yaklaşan sezon öncesi turizm işletmelerine yönelik güvenilir gıda denetimlerine hız verildi. Gerçekleştirilen denetimlerde, üç günübirlik gezi teknesinde el yapımı alkol ele geçirildi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri, tüketici sağlığının korunması ve vatandaşlara güvenli gıda sunulmasının temini amacıyla il genelinde mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor.
İl Müdürlüğü ekipleri, turizm sezonu öncesinde Muğla’da faaliyet gösteren toplam 252 turizm işletmesinde gıda denetimleri gerçekleştirdi. Turizm kenti Muğla’da gerek vatandaşların gerekse yerli ve yabancı turistlerin sağlığını korumak, turizm tesislerinde zaman zaman ortaya çıkabilecek gıda zehirlenmesi vakalarının önüne geçmek amacıyla denetimlerini bu alanda sıkılaştıran İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, sağlığa zararlı üretim ve satış yapan firmalara göz açtırmıyor.

3 TEKNEDE EL YAĞIMI ALKOL ELE GEÇİRİLDİ

Mayıs ayında; Muğla il genelindeki turistik tesisler, gıda işletmeleri ve günübirlik tur teknelerinde gerçekleştirilen denetimlerde, toplam üç günübirlik gezi teknesinde el yapımı alkol ele geçirildi.
İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Ekiplerince sorumlular hakkında idari yaptırım uygulanırken, Savcılığa da suç duyurusunda bulunuldu.
Muğla’da, turistik işletmelere yönelik denetimler sezon boyunca aynı sıklıkla devam edeceği açıklandı.