EĞLENCE MEKANLARI İSYANDA!!! SESLERİNİ DUYURMAK İÇİN 30 KİLOMETRE YÜRÜYECEK

featured
service service

Muğla’da, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde kapatılan bar ve birahane ruhsatlı eğlence mekanı sahipleri, normalleşme sürecinde aynı faaliyeti gösteren fakat farklı ruhsata sahip işyerlerinin 3 hafta önce açılmasına rağmen hala kapalı olmalarına isyan etti.

Kapalı eğlence mekanları arasında yer alan ve bar ruhsatlı işyeri sahibi Ahmet Karakuş, “garaçaput” sloganıyla eylem yapma kararı aldı.

Yarın saat 12.05’te sahip olduğu bar önünde basın açıklaması yaparak işyeri kapısına siyah bez bağlayacak olan Karakuş, 14.05’te de işyerinden Gökova/Akyaka’ya yürüyeceğini açıkladı.

#GARAÇAPUT EYLEMİ

Karakuş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 100’üncü gün. 23 Haziran Salı güzel ülkemde hala açılmayan dükkanlar var. Mağdur olan milyonlarca insanın mağduriyetini dile getirmek için saat 12.05’te basın açıklaması, 14.05’te de Gökova/Akyaka’ya yürüyeceğim.”

Sosyal medyada #garaçaput HashTag’i ile kısa sürede yayılan isyana, kapalı olan işyeri sahiplerinin yanı sıra ruhsat farklılığından dolayı 3 hafta önce açılan eğlence mekanı sahiplerinin de destek vereceği öğrenildi.

“SADECE SESİMİZİ DUYURMAK İSTİYORUZ”

Karakuş, yaptığı açıklamada, bar ve birahane ruhsatına sahip eğlence mekanı sahipleri 100 gündür mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi.

Geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle çeşitli sağlık problemleri bulunduğunu anlatan Karakuş, “Belimde 9, yüzümde 50’den fazla vida var. Ancak buna rağmen 100 günlük mağduriyetimizi devlet büyüklerimize duyurmak için yaklaşık 30 kilometre yürüyeceğim. Türkiye’de aynı durumda olan 3 milyon insan mağdur. Amacım hiçbir kurumumuza zarar vermek ya da şikayet etmek değil. Sadece sesimizin duyulmasını istiyoruz.” dedi. 

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini 16 Mart Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren geçici süreyle durdurmuş, Mayıs sonunda alınan kararlarla 1 Haziran itibarıyla restoran, kafe gibi işletmeler açılmış fakat bar, birahane ve gece kulüpleri kapsam dışında tutulmuştu.

Haber : Elif Ertan

EĞLENCE MEKANLARI İSYANDA!!! SESLERİNİ DUYURMAK İÇİN 30 KİLOMETRE YÜRÜYECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Allah sızın bukadar insanı mağdur ettiğiniz icin iki yakanızı bir araya getirmesin

    Cevapla
Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!