DOLAR

8,6580

1.42%
EURO

10,1795

0.81%
ALTIN(gr)

487,65

1,55%
BİST 100

1.419,43

0.10%
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
E-TİCARET E-İHRACAT EĞİTİMİNE KATILAN 24 KİŞİ SERTİFİKASINI ALDI
60 okunma

E-TİCARET E-İHRACAT EĞİTİMİNE KATILAN 24 KİŞİ SERTİFİKASINI ALDI

ABONE OL
Eylül 15, 2021 16:21
E-TİCARET E-İHRACAT EĞİTİMİNE KATILAN 24 KİŞİ SERTİFİKASINI ALDI
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen Muğla Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) üyeleri ve çalışanlarına yönelik yapılan e-ticaret, e-ihracat eğitimine katılan 24 katılımcı sertifikalarına kavuştu.

Muğla MÜSİAD üyeleri ve çalışanları katıldıkları e-ticaret ve e-ihracat eğitimi sertifikalarını Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız’ın elinden aldı. MÜSİAD Muğla Başkanı Kazım Demir, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan’ında yer aldığı programda 24 katılımcıya sertifikaları teslim edildi.

Program sonrasında açıklama yapan Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız, dijital çağda bu tip projeleri önemsediklerini belirtti. Yıldız, “Yeni dijital çağı yaşıyoruz.  Bu açıdan çok önemsiyoruz. Böyle bir e-ticaret uygulamasının eğitim sertifikası alınmasını hem Muğla’mız hem de ülkemiz açısından büyük kazanç olarak görüyoruz. Artık bu çağda uluslar, iş insanları tekrar dijital çağa göre kendilerini uyarıyorlar. Bu açıdan güzel bir başlangıç. İnşallah bu sertifikalarla birlikte arkadaşlarımız kendi katkıları ile işlerini geliştirip büyütecekler. Çağa uygun yaşamlarını sürdürecekler. Bu projede katkısı olan GEKA’ya özellikle teşekkür ediyoruz. Sayın Valimizin de çok büyük katkıları ile bu proje uygulandı. İşi organize eden MÜSİAD yönetimine ve başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan MÜSİAD’ın kendilerine sunduğu projeyi başarılı bulduklarını ve ilerleyen günlerde yeni projelerde beklediklerini belirterek şöyle konuştu:

“Güney Ege Kalkınma Ajansı’mız Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonun da faaliyet gösteriyor. Uzun dönemli programlarımız arasında dijitalleşme öne çıkan konular arasında. Bu dijitalleşme, kurumsallaşma konusunu firmalarımızın rekabet konusunu arttırmaya yönelik yolu da Ajansımızca verilen mali ve teknik destekler sayesinde yapılabiliyor. Bu proje de ajansımızın teknik destek programı kapsamında uygulandı. MÜSİAD Muğla’mız bize bir proje sundu ve başarılı bulunarak eğitimi, danışmanlığı e-ticaret konusunda sağlamış olduk. Kendilerine teşekkür ediyor, diğer projelerini de bekliyoruz.”

Pandemi sürecinde projenin ihtiyaç olduğunu gördüklerini belirten MÜSİAD Muğla Başkanı Kazım Demir ise şu ifadeleri kullandı:

“Böyle bir projeye özellikle pandemi sürecinde bize çok büyük bir ihtiyaç olduğunu gösterdi. E-ticaretin e-ihracatın yaklaşık 2040-2050 yıllarda ulaşacağı seviyeye pandemi ile beraber bu günlerde ulaşmış olduk. Çok hızlı bir süreç ilerledi. Bizde üyelerimizi eksik bırakmamak için böyle bir proje hazırladık ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın onayına sunduk. Sayın Valimizin desteği ile bu proje onaylandı. Güzel bir eğitim oldu. Ben hem katılımcılara, Sayın valimize ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’na teşekkür ediyorum.”

Haber : Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP