DOLAR 8,6402-0.14%
EURO 10,3340-0.04%
ALTIN 498,150,70
BITCOIN 29520311,13%
Muğla
29°

AÇIK

20:41

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
DPÜ’de “Girişimcilik” eğitimi

DPÜ’de “Girişimcilik” eğitimi

ABONE OL
Mayıs 28, 2021 11:36
DPÜ’de “Girişimcilik” eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü tarafından “Girişimcilik Eğitimi” başlıklı konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Sedat Uçar’ın konuşmacı olarak katıldığı çevrim içi olarak gerçekleşen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi, genel bir perspektifle Türkiye’deki çağdaş eğitim sürecine değindi ve öğrenilenleri hayata geçirmede konferans gibi ders dışı etkinliklerin önemine işaret etti.

Daha sonra söz alan Fakültesinin Eğitim Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Aytunga Oğuz, 21. yüzyıl becerileri bağlamında girişimcilik kavramının önemini belirten konuşmasından sonra katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmacı Prof. Dr. Sedat Uçar, sözlerine girişimcilik kavramını gündelik yaşamdan ve iş yaşamından örneklerle somutlaştırarak başladı.

Sedat Uçar, tarihsel süreçte endüstri devrimlerinin iktisadi ve toplumsal değişimlere neden olduğunu belirterek bu sürecin öğrenci nitelikleri açısından beklentilerde oluşturduğu değişime dikkat çekti.

Girişimcilik kavramının sadece ekonomik değeri değil, aynı zamanda kültürel ve bilimsel değerleri de içerecek şekilde geniş bir perspektif içerisinde ele alınması gerektiğini vurgulayan Uçar, girişimcilik eğitimine ilişkin dünyada ve Türkiye’de mevcut durumdan ve yapılabileceklerden bahsetti.

Eğitim ve öğretmenlik mesleki yeterlikleri açısından girişimcilik özellikleri, girişimciliği destekleyen öğretim yöntemleri ve okul olanakları gibi başlıkların da konuşulduğu etkinlik, dinleyicilerden gelen soruların yanıtlandığı bölümün ardından sona erdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP