Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Dogecoin’e Balina İlgisi, DOGE’de Son Durum nedir?

Türkiye’nin ilk kripto para

Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Dogecoin’in (DOGE) son fiyat hareketi ve DOGE’deki balina hareketleri konusunda bir yazı kaleme aldı

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Dogecoin’in (DOGE) son fiyat hareketi ve DOGE’deki balina hareketleri konusunda bir yazı kaleme aldı.

Dogecoin’de Balina Hareketleri

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de ifade edildiği gibi Balina yatırımcılarının DOGE‘ye olan ilgisi arttı. Balinalar, daha büyük kayıpları önlemek ve likidite sağlamak için satın almalar gerçekleştiriyor.

14 Ekim ile 23 Ekim arasında Dogecoin fiyatı %20 oranında bir iyileşme kaydetti. Zincir içi veriler, piyasa değerine göre en büyük meme coin’e yönelik yenilenen balina ilgisinin önemli bir etken olduğunu ortaya koyuyor.

Ayrıca DOGE fiyatı yılın en düşük seviyesinde zayıflarken, Dogecoin sayısı 15 Ekim’de 599 gibi düşük bir balina işlemi kaydetti. Ancak o zamandan beri balinalar daha büyük kayıpları önlemek için satın almalar gerçekleştiriyor.

24 Ekim’de Dogecoin, 25 Temmuz’dan bu yana en yüksek rakam olan 1.420 balina işlemi kaydetti. Balina işlemi metriği, 100.000 ABD Doları sınırını aşan günlük işlemlerin toplam sayısını sunabilir. Balina işlemlerindeki artış, çeşitli nedenlerden dolayı yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin, 2013 yılında Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından esprili bir şekilde başlatılan bir kripto para birimidir. Dogecoin, internetin ünlü “Doge” memesine dayalı olarak oluşturuldu ve bu nedenle Shiba Inu cinsi bir köpeğin yüzünü kullanarak tanıtıldı. Dogecoin, Litecoin’in bir çatalı olarak başladı, yani Litecoin’in kod tabanı temel alınarak oluşturuldu.

Dogecoin, özellikle internet topluluğu arasında popüler bir kripto para birimi haline geldi ve birçok esprili ve yardımseverlik kampanyası tarafından desteklendi. Dogecoin topluluğu, sık sık çevrimiçi bağışlar yaparak veya yardımseverlik etkinliklerine katılarak çeşitli insani nedenlere destek verdi. Bu nedenle Dogecoin, “trollcoin” veya “şaka para” olarak başlamasına rağmen bir sosyal yardım aracı olarak da kullanıldı.

Dogecoin’in sembolü “DOGE” ve işlem süresi kısadır. Dogecoin madenciliği, Proof of Work konsensüs mekanizması kullanılarak gerçekleştirilir. Toplam arzı sınırsızdır, yani Dogecoin’in belirli bir üst sınırı yoktur, bu da onu diğer kripto paralardan farklı kılar.