Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Doç.Dr. Kemal Göl, 6. Fotoğraf sergisini açtı

Sağlıkta yenilikçi yaklaşımlarla en

Sağlıkta yenilikçi yaklaşımlarla en güncel teknolojileri bir araya getiren Bodrum Amerikan Hastanesi, kültür ve sanatın da en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor. Bodrum Amerikan Hastanesi müze alanına kurulan Bodrum Amerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Kemal Göl’ün 6. Kişisel Fotoğraf Sergisi sanatseverlerle buluştu.

Sağlık alanındaki hizmet anlayışının yanı sıra kültür ve sanat alanına da katkı sağlayan Bodrum Amerikan Hastanesi, önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bodrum Amerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Kemal Göl’ün 6. Kişisel Fotoğraf Sergisi 22 Haziran’dan itibaren Bodrum Amerikan Hastanesi’nin müze alanında kapılarını sanatseverlere açtı.

Serginin açılışına Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şahin Ünal ile iş ve sanat dünyasından önemli isimler katılım gösterdi.

Bodrum Amerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Kemal Göl’ün 6. Kişisel Fotoğraf Sergisi, Karya coğrafyasından 40 farklı kuşun fotoğraflarından oluşan bir seçki sunuyor.

Açılışta konuşma yapan Bodrum Amerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Kemal Göl, “Bodrum Amerikan Hastanesi sağlık sektöründe önemli çalışmalara imza atarken, bir yandan da kültür ve sanat faaliyetlerini de diğer çalışmalar kadar önemsiyor. Bu benim 6. kişisel sergim ama Bodrum’daki 2. sergim. Bu sefer bu coğrafyada fotoğrafladığım kuşları gelenlere göstermek istedim. Amacım farkındalık yaratmak. Doğanın korunmasına çok küçük de olsa bir katkımızın olmasını arzu ediyoruz. Sergide 40 seçki bulunuyor. Türkiye göçmen kuşların yolları üzerinde olduğu için bu konuda şanslı bir ülke. Ülkemizde yaklaşık 490-500 tür var ve bu sayı her sene gözlemcilerle birlikte artıyor. Yani yeni gözlenen kuş türleriyle birlikte bu sayının artmasını temenni ediyoruz. Yeraltı sularının azalması, su kaynaklarının tükenmesiyle birlikte zaman içinde bu göçmen kuşların ülkemizi ziyaret etmemelerinden korkuyoruz. Dolayısıyla, su kaynaklarımıza biraz daha saygılı olmamız lazım. Geçtiğimiz yıllarda büyük yangınlar yaşamıştık, hep birlikte onun etkilerini gördük. Umarım zaman içinde doğamız kendini toparlayacaktır” dedi.

Doç. Dr. Kemal Göl’ün 6. Kişisel Fotoğraf Sergisi, yaz boyunca Bodrum Amerikan Hastanesi’nin müze alanında ücretsiz olarak görülebilinecek.