• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
Depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor
50 okunma

Depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:29
Depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’nın Marmaris ilçesi açıklarında geçen Pazar akşamı 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem sonrası haberimiz yayına hazırlandığı saat 16:00’a kadar irili ufaklı 52 deprem artçı sarsıntı meydana geldi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Can kaybı ya da hasar bilgisi yok” olmadığını aktarırken, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de “Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesi açıklarında Pazar akşamı saat 20.43’te 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’ın verilerine göre; merkez üssü Muğla’nın Marmaris ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 61 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi.

MUĞLA VALİSİ: “CAN KAYBI YA DA HASAR BİLGİSİ YOK”

Deprem sonrası açıklamalarda bulunan Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Can kaybı ya da hasar bilgisi yok” dedi.

BAŞKAN GÜRÜN: “OLUMSUZLUK YOK”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de “Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici” dedi.

Gürün, “5.2 bizim bölgemizin ve Türkiye’mizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Bölgedeki muhtarlarımızla temasa geçtik. Kendileriyle görüştük. Muhtarlarımızda her hangi bir sıkıntının olmadığını belirttiler” diye konuştu.

SABAH 4.4 İLE SALLANDI

Marmaris açıklarında yaşanan 5,2 büyüklüğündeki depremin ardından sabah saatlerinde 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.06’da merkez üssü Muğla’nın Marmaris ilçesi olan 4,4 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

Depremin, yaklaşık 63 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

52 ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ

Pazar akşamı meydana gelen depremin ardından haberimizin hazırlandığı saat 16.00’a kadar Akdeniz ve Ege Denizi ile Marmaris’in çeşitli mahallelerinde irili ufaklı 52 artçı sarsıntı meydana geldi.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP