Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Cengiz Şahin’e Diyabet Elçisi Ödülü

Tip1 diyabetli çocukların sağlıklı

Tip1 diyabetli çocukların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerin için önemli çalışmalar yapan Muğla Tip1 Diyabetliler Derneği’nin kurulmasında ve sonraki süreçlerde öncülük eden eden Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Öğretmeni Cengiz Şahin Diyabet Elçisi Ödülüne layık görüldü.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından diyabetli çocukların okuldaki bakımlarını güçlendirmek, öğretmen ve öğrencilere çocuklarda diyabet bulguları hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla ”Okulda Diyabet Eğitim Programı” yürütülüyor. Bu itibarla, diyabetli öğrencilerin okuldaki bakımlarını desteklemek, doğru müdahalelerde bulunabilmek, öğrenci ve çalışanlar ile velilerin farkındalığının artırılması amaçlanıyor.
Okulda Diyabet Programı kapsamında diyabetli çocukların bakımına katkı ve destek sağlayan, sınıfında diyabet belirtisi olan çocukların erken tanı tespitini gerçekleştiren; öğretmenlerin, okul yöneticilerinin, okul hemşirelerinin ve diğer okul çalışanlarının katılımıyla İstanbul’da “Okulda Diyabet Programı İyi Uygulama Örnekleri (Okulda Diyabet Programı Elçileri Ödülü 2024)” yarışması gerçekleştirildi.
Türkiye genelinde Muğla’yı temsil eden Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Öğretmeni Cengiz Şahin, Muğla’daki Tip1 diyabetli çocukların daha sağlıklı yaşam sürebilmeleri için ihtiyaçları olan tıbbi cihazlara ulaşmaları, toplumda diyabet farkındalığı oluşturmak için Muğla Tip1 Diyabetliler Derneği’nin kurulmasına öncülük etmiş ve halen dernek gönüllüsü olarak çalışmalarına devam ettiğinden Diyabet Elçisi 2024 ödülüne layık görüldü. Şahin, ödülünü düzenlenen bir törenle aldı.