Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün “Bir an önce adayın açıklanmasında yarar var”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, verdiği bir röportajda CHP’nin Muğla Büyükşehir adayı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gürün; “Bir an önce adayın açıklanmasında yarar var” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Sözcü Gazetesi’nde Saygı Öztürk’ün köşe yazsına konuk oldu.
Başkan Gürün, Öztürk’ün “CHP, Muğla’yı nasıl kazanır?” sorusuna yanıtlar verdi.

Saygı Öztürk yazısında; “Gürün’ün, seçimde Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyordu. Adaylık için başvurmamasında bunun bir etkisi var mıydı?” diye sordu.
Başkan Gürün ise; “Hiçbir şekilde başka bir neden, tavır veya genel başkan değişti, yenisi geldi; ondan dolayı aday olmadım diye bir şey söz konusu değil” dedi.

Röportajın devamında Gürün, aday açıklamasının daha fazla gecikmemesini dileyerek, “Kim aday olursa olsun onun adına çalışacağını, kazanması, başarılı olmasına katkıda bulunacağını” söylüyor.

“‘VIDI VIDI’ YAPMAMAMIZ LAZIM”
Öztürk, Gürün’e CHP’nin Muğla’da seçimi kaybetme riskinin olup olmadığını sordu ve şu cevapları aldı;

“Bizim seçimi tek kaybetme riskimiz kendi aramızdaki çatışmadan kaynaklanır. Bu olmasa kesinlikle seçimi alırız. Aday kim gösterilirse gösterilsin ben dahil adayımızın arkasına düşmemiz, ‘öyleydi, böyleydi’ diye ‘vıdı vıdı’ yapmamamız lazım. Uzayan süreç bu lafların edilmesine sebep oluyor. Bu da bizim önümüze çıkabilir.

GÜRÜN’DEN, AYDIN AYAYDIN DEĞERLENDİRMESİ

Başkan Gürün ayrıca AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Aydın Ayaydın’ıda değerlendirdiği açıklamasında şunları kaydetti;
“AKP adayı Aydın Ayaydın, Muğla’ya ne kadar oturur, Muğlalı kendisine ne kadar oy verir o konuda çok şüpheliyim. Burada Aydın Ayaydın tutmaz. Ama biz hata yapar, kendi adaylarımızla ilgili negatif şeyler söylersek, küser ‘Buna oy vermem’ dersek o zaman biz kaybederiz. Onlar kazanmaz, biz kaybederiz. Bir an önce adayın açıklanmasında yarar var.”

Ayrıca, seçimi kazanmanın tek ilacının “Birlik” olduğunu belirten Başkan Gürün; “Birlik olursak, dedikoduyu kesersek, adayımızın arkasına dizilirsek büyükşehir ve 11 ilçemizden alamayacağımız yok” görüşlerine yer verdi.