Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

BODRUM’DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

Muğla Gençlik ve Spor

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bodrum Gençlik Merkezi tarafından Sarıkamış Harekatı’nın 109. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde “Bu Toprakta İzin Var” sloganı ile anma yürüyüşü düzenlendi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde ilk kez düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü’ne Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı, Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Dumruk, Bodrum Gençlik Merkezi Müdürü Eylem Dumruk, Gençlik Hizmetleri Müdürü Münir Özalp, Şube Müdürleri, protokol üyeleri, Gaziler, gönüllü gençler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yürüyüş sonunda Belediye Meydan’ında aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Bodrum Gençlik Merkezi gönüllü gençleri tarafından şiirler okundu, Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı tarafından aziz şehitlerimizin anısına dualar okundu, ardından çorba ve lokma ikramında bulunuldu.

Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Dumruk şehitleri anma programında yaptığı konuşmada “Cennet yurdumun hangi taşını yerinden oynatsanız altından bir destan fışkırır. Allahu Ekber dağlarında Mehmetçiğin kahramanlığına yağan kar, donmuş dağ ve taşlar şahittir. Ecdadımız 109 yıl önce Sarıkamış’ta vatan uğruna gözlerini kırpmadan ölümüne yürüdüler. Atalarımızın bize miras bıraktığı bu cennet vatanı korumak, yüceltmek ve gelecek nesillere teslim etmek asli görevimizdir. Onların gösterdiği cesaret ve fedakarlıklarını hatıralarını yaşatmak en büyük sorumluluğumuzdur. Allahu Ekber dağlarında mukaddes vatan için donarak şehit olan vatan evlatları kar, kış demeden, geri dönmeyi bir an bile düşünmeden tarihin en soğuk günlerinde vatan uğruna, millet uğruna hakka yürüdüler. Vatan ve millet sevgisinin inancın, fedakarlığın ve kahramanlığın destanını yazan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.