Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Başkan Aras’tan kadın cinayetleri ve istismarlara yönelik açıklama

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla’da meydana gelen kadın cinayetleri ve istismarlara yönelik açıklama yaptı. Aras; “Kadınlara ve çocuklara yönelik suçlar hiç bir gerekçe ile üstü örtülemez ve bunun için ne gerekirse yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Düğerek Mahallesi’nde, Mayıs ayında bir kadın, imam nikahlı kocası tarafından yakılarak öldürüldü.
Ortaca ilçesinde de geçtiğimiz hafta Selahattin Yalnız isimli şahsın üvey kızlarına cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkmış ve sapık baba tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Yaşanan bu olaylarla ilgili Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Ortaca ilçemizde, biri üvey kızı olmak üzere üç genç kıza sistematik olarak tecavüz ettiği belirlenen Selahattin Y. (63) polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.
Muğla’da geçtiğimiz günlerde Hanife Avcı’nın imam nikahlı eşi tarafından yakılarak öldürülmesinin ardından yaşanan bu son olay, bu kenti kadınlara ve çocuklara yönelik her türlü şiddeti önleme ve şiddete hiçbir gerekçe ile normalleştirmeyecek uygulamaları ve yerel politikaları gecikmeksizin hayata geçirmenin ne kadar elzem olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Göreve geldiğimiz an itibariyle öncelikli hedefimiz, 13 ilçemizde şiddetsiz ve ayrımcılık karşıtı yerel bir belediyeciliği hayata geçirmektir.
Belediyemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bu hedefe ulaşmak için her zaman kadınlar ve çocuklara gereken hizmetlerin uygulayıcısı ve takipçisi olacaktır.
Kadınlara ve çocuklara yönelik suçlar hiç bir gerekçe ile üstü örtülemez ve bunun için ne gerekirse yapmaya devam edeceğiz.”