Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Ayaydın’dan Mimarlar Odası Muğla Şubesi’ni de ziyaret

AK Parti Muğla Büyükşehir

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, sivil toplum kuruluşlarını (STK) ziyaret etti. Mimarlar Odası Muğla Şubesi’ni de ziyaret eden Ayaydın; “Mimarlar Odası, sadece mahkeme salonunda karşılaşılan bir STK olmamalı” dedi.

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Ayaydın’ın ziyaret ettiği STK’lardan biri de Mimarlar Odası Muğla Şubesi oldu.
Ziyaretle ilgili dikkat çeken bir açıklama yapan Ayaydın şunları söyledi;
“Siyasilerle yıldızı pek de barışık olmayan Mimarlar Odası’nı ziyaret ettim. Herkesin buluşma yeri olan kamusal alanlar başta olmak üzere şehrin çehresi, kimliği, korunması ve sürdürülebilirliği konusunda hassasiyetleri olan her kesimi dinlemek önceliğimdir.
Değerlerini koruma bilinci ile hareket edenlere sonsuz saygı duyuyorum. Bazı sivil toplum kuruluşları ile “Nasıl olsa her şeye itiraz ederler, diyalog kurulması imkansız.” düşüncesinden hareketle iletişim kopmuş. Yıllar sonra ilk ziyareti yapanın ben olduğumu biraz da şaşırarak öğrendim. Duymayan kulaklarla, görmeyen gözlerle, başına buyruk iş yapmak istemiyorum.
Kelebekler Vadisi’nden, başladık, Gümüşlük’e kadar uzanan tüm alanı masaya yatırdık. İtiraz etme sebeplerini dinledik. Katıldığımız, katılmadığımız noktalar elbette olacaktır. Önemli olan birbirimizi anlamak. Bunun için de konuşmamız lazım. Ben onlarla hep iç içe olacağım. Onlar bana gelecek, ben onlara gideceğim. Bu ziyareti bir başlangıç olarak kabul ediyoruz.
Büyükşehiri yönetenler dahil kimse buraya uğramamış. Adeta köprüler atılmış, sadece mahkemelerde görüşülür olmuş. Diyalog zemini oluşturacağız, Muğla’yı şeffaf bir şekilde yöneterek marka şehir olmasına hep birlikte katkı vereceğiz.”