Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Ayaydın, Şehir Plancıları Odası Muğla Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti

AK Parti Muğla Büyükşehir

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, TMMOB Şehir Plancıları Odası Muğla Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Ayaydın, çalışmaları kapsamında TMMOB Şehir Plancıları Odası Muğla Şube Başkanlığı’na ziyarette bulundu.
Ziyarette Şube Başkanı Burak Teker ve yönetim kurulu üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu.

“ÖNCE ATEŞ EDEN SONRA NİŞAN ALAN BİRİ OLMAYACAĞIM”

Ayaydın’, ziyaretle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

“Caretta caretta’nın yaşam mücadelesini önemseyen, ormanım, toprağım, suyum bitmesin, insanımız depreme dirençli evlerde otursun diyen biriyle benim ne derdim olabilir diyorum ve her şeye peşin peşin karşı olacağı sanılan STK’lara, meslek odalarına elimi uzatıyorum.

Menteşe’de Şehir Plancıları Odası’nı ziyaret ettim. Geçtiğimiz günlerde de Muğla’da Mimarlar Odası’na tarihi bir ziyaret gerçekleştirmiştim. Tarihi diyorum çünkü yıllardır kimse kapılarını çalmamış.
Bu ziyaretleri çok ama çok önemli buluyorum. ‘Nasıl olsa konuşulamaz, çünkü her şeye peşin peşin karşı çıkarlar’ denen bu STK’larla odalara diyalog kapısını açmak ve başkanlığım boyunca da canlı tutmak istiyorum.
Bu kurumlarla sadece mahkemelerde karşılaşılmaması, itiraz gerekçelerinin önceden dinlenmesi ve bilimin ışığında bir ortak yol bulunmasının gerekli olduğuna inanıyorum. Şehir plancıları imar planlarını askıda görmemeli.
Bakın Muğla 13 ilçesi ile adeta kaçak yapı cenneti olmuş. İmar planları geciktiği için bu durum yaşanıyor. Muğla deprem kuşağında. Bu yapılarda zemin etüdü yapılmamış, statik hesaplar yapılmamış, hangi kalitede beton kullanıldığını bilmiyoruz. Hangi kalitede demir kullanıldığını bilmiyoruz. Bu durum beni korkutuyor.
Ben yaptım oldu mantığı ile iş yapmayacağım mesajını vermek için bu ziyaretleri yapıyorum. Önce ateş eden sonra nişan alan biri olmayacağım. Her şey öncesinde tartışılacak, bilimin ışığında en doğru yol belirlenecek. Çalıştaylar yapacağız. Ancak bunlar lafta kalan, sonuç raporu çıkarıp dağılmak üzere yapılan çalıştaylar olmayacak. Sonuçlarını değerlendireceğiz. Bu cennet bölgenin suyuna, ormanına, denizine, toprağına iyi bakacağız. Hep söylüyorum benim caretta caretta’nın yaşamı için samimi kaygıları olan biriyle derdim olamaz. Benim bu ülkenin ormanları azalmasın, tarım alanları gerilemesin, suyu bitmesin diyen biriyle derdim olamaz. Tam tersine mücadeleyi birlikte vereceğiz, Büyükşehir’in tüm projelerinde bu değerli STK’ların meslek odalarının görüşü katkısı olacak. Bunun böyle bilinmesini istiyorum.”