Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

ATAUZDER “Adalet İstiyoruz, Hakkımızı Talep Ediyoruz”

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER)

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Kadın Kolları Üyesi ve Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkanı Özge Sarıtoprak, eski uzman çavuş eşlerinin haklarını savunmak için seslerini duyuruyor.

ATAUZDER Kadın Kolları üyesi ve Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkanı Özge Sarıtoprak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuş eşlerinin haklarını savunmak için bir açıklama yaptı.

Sarıtoprak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bizler 3269 sayılı kanun ile türk silahlı kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış görevlerinden ailevi sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuş eşleriyiz.
Kanunen 7 yıl ve üzeri görev yapan uzman çavuşların kanunen memuriyet hakkı var. Bu hakkımız kurumların inisiyatifine bırakılıyor bu inisiyatif sonucu referans (torpil) olayları ortaya çıkıyor.

Aynı kanuna tabi olup referansı olan kişiler yerleşebiliyorken bizler açıkta kalıyoruz. Bir hak varsa bu hak herkese verilmeli ve adalet sağlanmalıdır.

Gençliklerinin en verimli çağlarında askeriyede görev yapan uzman çavuşlar görevlerinden ayrılınca hiçbir iş tecrübesi olmadığı için işsiz kalıyor. Ya da özel sektörlerde işçi olarak çalışmak zorunda kalıyor.

Birçok ailenin yuvası dağılıyor ve çocukları mağdur oluyor. Bizler eşlerimiz görevdeyken çocuklarımızla birlikte yeteri kadar cefa çektik çekmeyede devam ediyoruz . Şu anda geçim sıkıntısı yaşıyoruz aileler olarak. Çocuklarımızın ihtiyaçlarını yerine getiremiyoruz.

Anne baba olarak onların geleceği adına endişe ediyoruz. Bizler referans, torpil olmadan devlet eliyle genel atama bekliyoruz. Yıllarca vatanı milleti için canını ortaya koyan ailesini çocuklarını arkada bırakıp vatanı için en ön safta mücadele veren bu kahramanların hakkı bu memuriyet. Bu hak adil ve eşit bir şekilde verilmeli vefa borcu ödenmeli.
Bizler bir eş ve en önemlisi anne olarak eşlerimizin her zaman yanındayız. Haklarını alıncaya kadar her türlü mücadeleyi onlarla birlikte vereceğiz. Biz büyük bir aileyiz inandık başaracağız. Bu süreçte sesimizi duyurmak istiyoruz.”