Reklam
Reklam

Yazıktır milletin parasına !

Kılçık
Kılçık
  • 08.12.2018
  • 173 kez okundu

Belediyeler insanların yaşadığı kentin yollarından sorumludur . Cadde ve sokakların beton ve parke döşeme işlerinde gereken hassasiyeti göstermek zorundadır. İşi verirkende o kişilerin yaptığı işi denetlemek zorundadır. İş standartlara uymuyorsa kabulünü yapmaz .

Bütün bunlara rağmen şimdi anlatacağım parke döşeme işi Menteşe Belediyesine ait Orhaniye mahallesi Selahattinbaba sokakta . Sokak doğalgaz için kazılmış mevcut parkeler sökülmüş. Şimdi yapılan iş sökülen parkelerin yerlerine döşenmesi işi. Döşenen parkeleri görünce şaşırdım doğrusu . Döşenen parkeler rastgele döşeniyor. Eski parkelerle uyum sağlaması gerekirken Fotograflarda gördüğünüz gibi sanki nadas’a bırakılmış tarla gibi .Caddenin ortasındaki kırılan oluklar (yenileri çalışma yerine geterilmesine rağmen ) değiştirirlmemiş KIRIKLAR kum dökülerek kamufla edilmiştir . İlk yağmurda bu parkeleri sel götürecektir.

Parke döşeme işini bir süre izledim. Bu adamların bu işle hiç bir ilgisi yok .
Parkeleri rastgele döşüyorlar . İşi Büyükşehir belediyesi yaptırıyormuş. Belediyeyi aradım durumu bildirmek için. Üç sekreterden sonra adının Yunus olduğu kişiyle görüştün. Durumu anlattım . Arkadaşa Orhaniye mahallesi Selahattinbaba sokağının nerede olduğunu anlatmak için oldukça uğraştım ama nafile . İlgileneceğini söyledi . Bekliyoruz !ADAM GİBİ ADAM ..

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ