Reklam
Reklam

Otel gibi hastanemiz olsa ne yazar

Cavit Akgün
Cavit Akgün
  • 18.01.2018
  • 815 kez okundu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan hizmetlisinden, sağlık çalışanına kadar birçok kişinin hasta ve yakınlarına asık suratla hizmet vermesi yönünde birçok şikayet aldım. En küçük örnek vermek gerekirse hastane başhekiminin makam odasının kapısını sonuna kadar açık tutması gerekiyor.

Rutin, güncel ve gündem haber yoğunluğundan çok sık köşe yazımı kaleme alamıyorum. Halkımızdan gelen talep üzerine, MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki yaşanan sıkıntıları yazmak istedim.

İlk önce hastane hakkında bilgiler paylaşıyorum. 103 bin 531 metrekare kapalı alan üzerine kurulu. 567 hasta yatağı bulunuyor. J blok hizmet binasının da tamamlanmasıyla yatak sayısı 624’e yükseltilecek. 163 poliklinik bulunuyor. Polikliniklerde günlük ortalama 8 bin hasta bakılıyor. Acil servis 3 bin 200 metrekare alan üzerine kurulu. Bu bilgiler dönemin Muğla Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu tarafından 13 Kasım 2017 tarihinde hastanede düzenlenen basın toplantısında paylaşılmıştı. İlimize müthiş bir hastane kazandırıldı. Vesile olanlara teşekkür ediyorum.

MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde her şey hemen hemen dört dörtlük. Mutlaka eksikler olacaktır, zamanla tamamlanır. Milyon liralar harcanarak yapılan bu yatırımın değerini Muğlalı halkımızın yanı sıra çevre illerden gelenlerde kıymetini biliyor. Ne hikmetse hastanede görevli çoğu kişi bunun farkında değil. Temizlik görevlisinden, güvenliğine, hemşiresinden, doktoruna, idarecisine birçoğunun suratı beş karış. Hasta yada yakınları soru soruyor, ağızlarından cımbızla laf almak mucize. Yetkililere ulaşmak neredeyse imkansız.

Buradan Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’e sesleniyorum. Yanınıza bir kişi dahil almadan, sivil kıyafetlerinizle hastane başta olmak üzere tüm devlet kurumlarını ayda en az 4-5 gün dolaşın. Kesinlikle bana hak verileceğine inanıyorum.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ