Reklam
Reklam

MÜFREDAT

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 13.09.2017
  • 194 kez okundu

Sevgili okurlar müfredat değişikliği ile yapılan itirazlar ve mücadeleyi görüyor ve hayretler içinde kalıyorum. Anlaşılan Türkiye daha hala Türk çocuklarının herşeyi müfredattan öğrendiklerini sanıyor. Halbuki hiç öyle değil.

Ben İlkokul haricinde Türk okullarında hiç okumadım. Türk müfredatını hiç ama hiç öğrenmedim. Hayatım boyunca hiçbir yerde din dersi görmedim.
O zaman ben ahlaksız mı oluyorum?

Yüce Atatürk’e bu müfredatların hepsinde öğretilenlerden çok daha fazla bağlıyım ve saygılıyım. Dinimi de çok iyi bilirim ve çoğu din dersi görmüşlerden daha fazla bilgim vardır.
O zaman nedir bu her konuda arayıp bir kavga sebebi bulma hastalığı?

Bu İslam aleminin hastalığı olsa gerek. Her söylenen sözde bir kavga sebebi aramak ve kavga başlayınca kafayı çalıştırıp cevaplar verebilmek. Sanki orgazm olunuyor.

Tarihe bakın Müslümanlar devamlı birbirleri ile çatışıyor. Bazıları birbirini satıyor. Bu yeni değil Hz. Muhammed’in zamanından beri aynı.

Kudüs’te öğretmen bir Yahudi bayan bana şöyle demişti ”Bizler yani siz Müslümanlar ve biz Yahudiler aynı babanın İbrahim’in çocuklarıyız, İsmail ve İshak, özkardeşiz. Ancak annelerimiz ayrı. Onun için de Yahudilik anneden gelir, babadan gelmez. Bu anneler bizi düşman yapmış ve asırlarla her iki tarafta çekiyoruz”.

Yukardaki bu sözde ne kadar doğruluk var herkes kendi karar vermeli diye düşünüyorum.

Hepsini bir yana bırakın Müslümanlarda devamlı olarak kendi içlerinde hala birbirleri ile uğraşıyorlar. Çoğu zaman harplere kadar gidiyor. Milyonlarca din kardeşlerini öldürüyorlar.

Şimdi gelmişiz müfredattan bahsediyoruz…

Bana dinimi ve Atatürkü müfredat öğretmedi, tek kelime öğrenmedim çünkü hiçbir zaman öğretilmedi. Herşeyi ailemden öğrendim, yakın dostlarımdan öğrendim. Belli bir yaşa geldiğimde kendim düşündüm ve nihai kararı verdim.

Biraz aklı başında herkes Atatürk’ün bu ülkenin yeniden kuruluşundaki kahramanlığını ve liderliğini bilir ve anlar bunu ne müfredatla, ne de başka birşey ile öğretmeye gerek bile yoktur. Atatürk’ün yaptığı herşey gerçek kanıtları ile önümüzde durmaktadır şahide hiç gerek yoktur.

Bu milletin Atatürk’ün yolundan ve izinden ayrılacağına inanmıyorum, elbette herşeyde olduğu gibi istisnalar kaideleri bozmazlar.

NOT: Bir süre Almanya ve İngiltere’de olacağım, fırsat buldukça oradan yazmaya çalışacağım ancak muntazam olmayacak. Saygılarımla bilgilerinize sunulur.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ