Reklam
Reklam

Moğla

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 09.01.2019
  • 182 kez okundu

Muğla’da yeni bir fırın Cafe hizmete girdi.
Muğla Büyükşehir genişleyen iş sahaları ile kendini büyüten bir şehir. Bugün köşemde yepyeni bir Cafe’yi tanıtacağım size. Cafe Moğla geniş hizmet kalitesi ve uzman kadrosu ile müşterileri ile buluştu.
Çok yakından tanıdığınız bir isim Ticaret Odası eski Başkanı Bülent Karakuş’un açtığı Cafe Moğla.
Sahipliğini Bülent Karakuş ve Emin Karakuş yapıyor.
Diğer personeller ise; Gıda Mühendisi Fatma Ülgen.
Yöresel lezzetleri hazırlayanlar; Hacer Dural ve Ebru İnci.
Son olarak da üretimde Nurten Karakuş yer alıyor.
Deneyimli ve tamamen organik ürünler ile Muğlalıların hizmetine girdi Cafe Moğla.
Ticaret Odası Eski Başkanı Bülent Karakuş hepimizin yakından tanıdığı bir isim.
İşte Bülent Karakuş’un röportajı.
“Yıllardır Muğla Ticaret Odası Başkanı olarak Muğla’da görev yaptım. Muğlalı olmaktan ve Muğla’ya hizmet vermekten dolayı çok mutluyum. Gelişen ve büyüyen dünyada ilerleyen teknoloji ile amacımız insani şartlarda imkânların elverdiği ölçülerde hizmet. Toplum olarak hoş sohbetler, kahve molaları ve sıcacık bir çayın keyfini yaşamayı severiz. Bende bu mantıktan yola çıkarak sıcacık bir aile ortamı yaratmak istedim. Başta eşim ve bütün çalışanlarım kocaman bir aileyiz. Güzel aileyiz.
Cafemizde, glütensiz ürünler, mantı, kahvaltı, tost, börek, kek, kurabiye, pastalar, sağlıklı içecekler ve hanımlara özel günler dâhil, doğum günü ve diş buğdayına kadar her hizmeti düşündük. Yeni bir anlayış ile yola çıktım. Kapımız herkese her zaman sonuna kadar açık. Sabah yediden akşam dokuza kadar uğrak yeriniz olsun Cafe Moğla.
Gıda mühendisi denetiminde, sağlığa uygunluk koşulları göz önünde tutularak sağlıklı ürünler üretiliyor. Özel bir günde açtık yerimizi. 29 Ekim 2018 tarihinde.
Muğla çok özel ve güzel bir şehir. Türkiye’miz çok muhteşem. Ama Ege güzelliği başka. Beni Muğla, yaptığım başarılı projeler ile çok çok iyi tanır sever ve bilir. Halkın sevgisini kazanmak çok özel bir duygu. Tarihe başarılı işler ile anılmak ve genç nesillere örnek olmak gerekli. Gençler önce eğitim, sonra istediğiniz ve hedeflediğiniz mesleği yapma yolunda ilerleyin. Eğitim çok önemli. Eğitimin ve Öğretimin yaşı yoktur. Kişi kendini ve istediği mesleği bilmeli. Hayata gülümseyin ve bulunduğunuz şartlarda nasıl ve ne şekilde yaşamak isterseniz o şekilde kendi doğrunuzda ilerleyin. İnsan sevdiği işi yapmalı ve topluma faydalı işlerde adını yazdırmalı. Sağlığım elverdiği süre içerisinde amacım hizmet.
Çalışmak çok çalışmak.
Yeniliklere yeni kişilere açık olmak gerekli. Gençlere ve yeni işlere şans vermek gerekli. Allah herkesin yolunu açık etsin. Başarılı iş insanları hep olsun, sonsuz olsun. Ben her zaman her imkânımı herkese sundum ve sunmaya devam edeceğim. Eski Ticaret Odası Başkanı olarak birçok iş insanı ile birçok başarılı ve yeni projelere imza attım. Dünyada amacımız bir hedefimiz aynı olmalı. Tarihe adımızı yaptığımız güzel çalışmaları yazdırmak ve değişen ve büyüyen teknoloji ile hep daha ileriye gitmek amaç. Genç yaşlı fark etmez. Önce sağlık sonra başarı. Bulunulan imkân ve şartlarda isteğiniz ve gönül verdiğiniz yaşamı seçin. Muğla Büyükşehir daha da büyüyecek. Üreten ve büyüyen ülkemizde gençlerimiz hep daha güzel yarınlar ile olsun. Çocuklarımız hep gülsün. İş sahaları çoğalsın. Genç ve yeni girişimciler ile Türkiye başarıdan başarıya koşsun. Yeni, üreten ve bilinçli gelecek hep bizimle olsun.
Yenigün Gazetesine çok teşekkürler. Hoş sohbetler için sıcacık bir mekândayız. Bekleriz”.
Üretim Sorumlusu Nurten karakuş ise şunları söyledi.
“Her zaman kadın girişimciler daha çok olmalı, üreten ve başarı kazanan toplumumuzda kadınlar marifetli ve becerikli oldu hep. Kadınlarımızın elinden her iş gelmeli. Dünyada günümüzde kadın dayanışması, kadınların iş sahaları büyüdükçe büyüyecek. Eski dönemlerde iş ve işçi sayısı olarak az olan kadınlar, günümüzde her alanda çoğaldı. Genç, yaşlı demeden el ele verelim. Birbirimize destek çıkalım. El elden üstündür mantığı ile fikir alışverişlerinde bulunalım. Açtığımız Cafe ile tamamen ev yapımı ve katkısız ürünler ile her alana hitap ediyoruz. Özel günler dâhil her zaman Muğlalıların yanındayız. Teşekkürler Yenigün Gazetesi”.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ