Reklam
Reklam

Karakterler seçim döneminde ortaya çıkkarmış !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 18.02.2019
  • 155 kez okundu

CHP Büyükşehir adayı belediye başkanı Osman Gürün 31 Mart Yerel Seçimleri aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık’ı yeni aday Halil Arslan’ı desteklediği için teşekkür ederken, “Seçim dönemleri karakterlerin anlaşılmasına yardımcı olur. O nedenle her şerde bir hayır vardır. Kavgayla bizim işimiz yok. Kavga edeni duymayacağız. Kendisiyle barışık olmayanlar çok kavga ederler. Ben onlara uymam. Onları kendi haline bırakıyorum” demiş.

Şimdi önce karakter’in ne demek olduğuna bir bakalım ;”Karakter, küçük yaşlardan itibaren içinde yaşanan toplumun değer yargılarının benimsenmesi ile şekillenir. İnsan, değer yargılarını aynen alıp belli durumlarda taklit etmez. Benimsediği, kendisi ile bütünleştirdiği değerleri ilgili durumlarla karşılaştıkça kendine özgü biçimde uygular. Bu tür davranışlarda ve karakter özellikleri arasında tutarlılık vardır. Örneğin insan, hem dürüst, hem ya¬lancı olamaz.
Benimsenen değerlerle davranışlar arasında uygunluk varsa kişi karak¬ter sahibidir. Halk arasında “özü sözü bir”, “sözü sazına uygun”, “sözünün eri” gibi deyimler, karakter sahibi insanın özellikleridir. Benimsenen değerlerle davranışlar arasında uyumsuzluğun olması, karaktersizliğin göstergesidir”.

Politika işte böyle bir şey . Sudan çıkmış ak kaşık gibi her önüne gelen konuşur artık. CHP’de milletvekili adaylarını belirlemede yapılanlar karakter işimidir ? . Muğla’da yapılan ön yoklamada dördüncü sırada çıkan aday liste Ankara’ya varıncaya kadar birinci sırada çıkıyor,buna ne demeli ?

Bakın dört dönem dile kolay 20 yıl görev yapan Başkan Gürün tekrar seçildiği takdirde Muğla’ya neler kazandıracakmış! Gürün : “Büyükşehir belediyesi olduktan sonra kuruluşu tamamladık ve 1 Milyar 250 Milyon lira yatırım yaptık. Bizim önümüzdeki dönem altyapıya yönelmemiz gerekiyor. Altyapı halk tarafından çok fazla algılanan bir yatırım değil. Hatta altyapı yapıldığı esnada getirdiği sıkıntılarla eleştiri aldıran bir yatırım. Fakat bizim bu yatırımı Muğla’ya kazandırmamız gerekiyor” diyor.

Osman Gürün Menteşe’nin kanalizasyonunu yaptı . Ama ne yaptıki konutların tuvaletlerin’den gelen kokulardan insanlar sürekli rahatsız oluyorlar. Altyapı diyor bir km’lik Marmaris bulvarını bir yılda tamamlayamadı . Hala Cumhuriyet meydanında çalışmalar devam ediyor. Sürekli gündemde olan ve insanların yaşamlarını etkileyen Açık pazar yerinde yaz aylarında hala bo.. kokusundan geçilmiyor . Bırakın pazar yerini Atatürk stadyumunun önündeki dere yatağından gelen pis kokular başkan Gürün’ün görev süresince devam ediyor. Bu basit sorunları çözemeyenlerden yatırım beklemek bulanık suda balık avlamakla eş değerdir .

Menteşe’de yapılan hizmetler kişilere göre değişiyor. Örneğin bir mahallenin caddesi tamamen yeniden yapılırken bir başka caddeye iş olsun diye yama yapılıyor . Böylece insanlar arasında ayrımcılık yapılıyor. İnsanlar mağdur ediliyor . Bunun karakter neresinde ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ