Reklam
Reklam

KADIN CUMHURBAŞKANI

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 23.04.2018
  • 216 kez okundu

Sevgili okurlar herşeyden önce Avrupa Birliği Hükümet sözcüleri bugün Türk siyasi partilerin Avrupa’da seçim propagandası yapamayacaklarını, buna izin verilmeyeceğini bildirdiler. Bu bildiri aynı zamanda tüm Polis teşkilatlarınada bir talimat teşkil ediyor.
Bundan sonra siyasi partilerimiz herhalde denemeye kalkmazlar.

Diğer yandan Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak Genel Seçimlerde bir kadın Cumhurbaşkanı seçilmesi Türkiye’nin geleceği açısından çok çok önemli olabilir.

Bildiğiniz gibi Almanya ve İngiltere Başbakanları kadın ve hem Avrupa, hem de dünyada söz sahibiler.
Türkiye’ye bir kadın Cumhurbaşkanı gerçekten büyük değişikliklere sebep olabilir ve en önemlisi Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmesini sağlayabilir. Bunu Amerikalı ve Alman bazı siyasilerle konuştum ve hepsi, istisnasız “olabilir” düşüncesindeler.

Kadın Cumhurbaşkanı herşeyden önce ilişkilerde çok daha nazik ve samimi olacaktır. Bu da Avrupa’da bilhassa çok önem verilen bir şey. Ayrıca Türkiyeyi kuvvetle batı medeniyetine ve Atatürkün yoluna çekecek önemli bir olaydır.

Bunda en doğru ve kuvvetli aday olarak Dr. Meral Akşener var. Daha evvel İçişleri Bakanı , TCBMM Başkan yardımcılığı gibi Devlet tecrübesi de fazlası ile var. Bilgi ve eğitimi de fevkalade uygun kendisi Doktorasını yapmış, geçmişte Üniversitede Tarih hocalığı görevlerinde bulunmuş bir hanımefendi.

Dr. Akşener’in seçilmesi halinde Türkiye’nin tüm dünya ile ilişkileri çok sıcak ve dostane şekilde gelişeceğine hiç şüphe yok.

Evvelsi günkü yazısında Üstat Bekir Coşkun’da Meral hanımın aday olması için eğer 100.000 imza gerekiyorsa ilk imza benden diyor.

Kanımca Meral hanım aday olduğu takdirde yüzbinler değil onmilyonlarca oy alacaktır.

Türkiye tüm insanlara hatta bu arada kendi muhalefetine bile kardeşçesine bakan bir lider arıyor.

Türkiye siyasette ve futbolda kötü kavgalardan bıktı…

Ekonomi alarm veriyor, değişim çanları çalıyor…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ