Reklam
Reklam

Fener Ol

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 10.04.2019
  • 271 kez okundu

Sevgili okurlar 1907 yılında kurulmuş olan Fenerbahçe Spor Kulübü öyle bir şekilde yönetilmiş ki bugün halktan para toplamak zorunda bırakıldı.
Bugünkü durumuna bakmadan önce bu duruma nasıl getirildiğini masaya yatırmazsanız ilerde çok daha kötü durumlara gelinmesi mukadderdir.

Sayın Ali Koç gibi birinin Fenerbahçe’nin başında olması elbette çok büyük bir emniyet ve güven unsuru.

Para toplama işine gelince benim şahsi görüşüm gerekli olan 63 Milyon Euro’nun Türkiye içinde, ulusal ekonomik durumu da düşünürseniz, toplanması kısa zaman içinde çok zor hatta belki de imkansız. Halbuki Avrupa’da ki Fenerbahçe dernekleri kanalı ile yurtdışında yapılacak Fenerbahçeli sanatçı konserlerinden toplanacak para Türkiye’den alınacağın 6,5 mislidir.

Türkiye’de ki asgari ücretle Avrupa’da ki asgari ücreti kıyasladığınızda aradaki fark çok büyüktür. Buradaki 20,–TL Avrupa’da sadece 3,–Euro’dur yani bir paket sigara bile alamazsınız. Bundan dolayı bu gibi bağışların Avrupa’dan yapılması kanımca neticeye gitmek için Türkiye’den daha kolaydır.
Diğer yandan maalesef Avrupa’da ki yeni nesil Türk futbolu ile eskisi gibi ilgilenmiyor bunu da unutmamak lazım.

Yaşları müsait olanlar anımsayacaklardır Türkiye’nin 70 Cente mühtaç olduğu zamanlar merhum Başbakan Bülent Ecevit Almanya’da Türk işçilerinden para göndermelerini istemiş hatta Türk Bankaları o zaman Avrupa’da kurulmaya başlamışlardı.
Türk işçilerinin Türk Bankalarına gönderdikleri paralar ile büyük bir delik kapanmıştı.

Burada kesinlikle unutulmaması gereken en önemli husus ise Fenerbahçe Spor Kulübünün ilerde gelir getirecek, kimseye mühtaç olmayacak yatırımlar yapmasıdır. Aksi takdirde ilerde başka bir Başkan gelip kendini yüceltmek için yine herşeyi bitirebilir. Bu şekilde para toplamak sık sık olmaz , tekrarlandıkça çok kötü bir durum arzeder.
Bunu da unutmamak ve unutturmamak gerekir.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ