Reklam
Reklam

Elektrik faturaları el yakıyor !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 28.12.2018
  • 279 kez okundu

Elektrik fiyatları aldı başını gidiyor. Biz elektriği AYDEM’den kullanıyoruz. Ödeme makbuzunu eline alan Abone sahipleri döküman listesini görünce şaşırıyorlar . Meşhur bir atasözü vardır ,”Bir keçiden iki deri alınmaz’ diye . Bırak ın bir, ikiyi adamlar istedikleri kadar deri alabiliyorlar !

Bizim ofise gelen elektrik faturasına bir bakalım . Enerji bedeli 649.62 TL. Puant 96.93 TL . Bunun ne anlama geldiğini de bilmiyoruz zaten bir açıklamasıda yok . Şimdi sıkı durun ! Dağıtım bedeli 203.50TL . Kardeşim neyin dağıtım bedeli ? Enerji bedelini zaten alıyorsun birde çok kullanandan az alacağın yerde dağıtım bedelini de daha çok alıyorsun. Tamamen mantık dışı bir tahsilat. Daha neler var.. 649. 62 TL olan enerji bedeli , TRT payı, Enerji fonu, ETV, KDV dahil tam 1.068.01 (Bin lira 68 TL 01 Kuruş ) .Yani kullundığınız enerji fiyatının iki katını ödüyorsunuz.

Yeni yılda Elektrikle Doğalgaz fiyatlarına %10 indirim yapılacağı açıklandı . Şişirilen faturalara yapılan %10 indirim adeta Deve’de bir kulak.. Önce Elektrik faturalarına ‘sorma ver’ misali eklenen ücretler kaldırılmalı . Kullandığınız enerjinin ücretini ödemek zorundasınız ama dağıtım bedeli ne demek ? Her aboneye özel bir dağıtım yapılmıyorki.

Tüm üreticiler elektriği genel bir dağıtımdan kullanıyorlar. Yazıktır bu vatandaşlara . Hem Enerji kullanım bedeli hemde dağıtım bedeli elektriği satan firmaları zengin etmekten başka bir şey değildir. Ticarette fazla elektrik kullanandan fazla ücret alınırken ,bunun karşılığında fazla dağıtım bedeli almakta ne görülmüştür nede uygulanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ali kökcü dedi ki:

    KATILI-YORUM ENAYİYİZ YA BİZ!! YAZ GÖNDER VERSİN ELLER.DAHA NİCE BÖYLE FARKLAR ÖDÜYORUZ YAZIK …

  2. ali kökcü dedi ki:

    KAZIM BEY BİR ŞEY DAHA YAZACAĞIM SİZİN SOKAK TA BENDE OTURUYORUM BELEDİYE HALA KANAL TAŞI DÖŞEYECEK TAŞLAR GELMİŞ AMA HERHALDE İŞÇİ EKSİKLİĞİ VAR BELEDİYEMİZDE!!!

YORUM YAZ