Reklam
Reklam

CHP –İYİ Parti ittifakı !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 14.01.2019
  • 232 kez okundu

CHP ile İyi parti ülke genelinde bazı yerlerde ittifakta anlaşırlarken , Muğla’da durum çok farklı hale geldi . Daha öncede belirtmiştim , CHP Muğla ilçelerinde adaylarını açıklamayı geciktirdiği için ittifak zora girdi. İYİ partili Mehmet Tosun elini çabuk tutup adaylığını açıklayınca Bodrum’da işler karıştı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Osman Gürün’ün Büyükşehir adaylığını açıklamasıyla , Kılıçdaroğlu’nun Mehmet Kocadon ‘u tekrar Bodrum adayı olarak atayacağı Bodrum CHP’yi dahada karıştırdı . CHP’li sekiz belediye başkan aday adayı kazan kaldırmaya devam ediyorlar. Eğer Mehmet Kocadon’un Bodrum adaylığı netleşirse Mehmet Kocadon ile İYİ Parti adayı Mehmet Tosun karşı karşıya gelecekler .

İYİ Parti Bodrum başkan adayı Mehmet Tosun yaptığı açıklamada; “Biz Bodrum teşkilatı olarak şahsımın da görev yaptığı genel merkezimizle görüşerek her adımımızı bilinçli bir şekilde atıyoruz” demiş . Mehmet Tosun kendisini genel başkanları Meral Akşener’in bizzat çağırarak ‘Bodrumlular seni başkan olarak görmek istiyorlar ‘ dediğide açıklamasında yer alıyor.

Gazeteleri ziyaret eden CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ,CHP’li belediye başkanlarının olduğu yerlerde İYİ Partinin aday çıkarmaması gerektiğini belirtirken,
İYİ Parti Bodrum ‘da aday çıkarırsa kendilerininde Muğla’nın her yerinde aday çıkarabiliceklerini belirtiyor.

Fethiye’de CHP-İYİ Parti arasındaki kriz devam ediyor. CHP’nin aday çıkarmayacağı İYİ Partili Belediye başkanı Behçet Saatcı’nın destekleneceği yolundaki açıklamalar CHP’yi tamamen karıştırdı . CHP’li eski ölüdeniz belediye başkanı, aday adayı Keramettin Yılmaz ile birlikte dört meclis üyesi ve yaklaşık 400 partili istifa ederek AK Partiye geçtiler. CHP Fethiye’de aday çıkarmazsa CHP seçmeninin AK Partiye oy verme ihtimalinin çok yüksek olduğu da kulislerde konuşuluyor.

Bir genelleme yapacak olursak, Bodrum ‘da ittifak olmazda Mehmet Kocadon ile Mehmet Tosun karşı karşıya gelirlerse seçimi Kocadon kazanır . Fethiye’dede Behçet Saatcı’nın durumu şu anda belli değil. CHP ile İYİ Parti Fethiye’de ittifak yaparsa kaybeden CHP olur . CHP’den kopmalar AK Partiye geçişler mutlaka AK Partiyi güçlendirecektir. AK Partinin Fethiye adayıda en az Behçet Saatcı kadar iddialı olacaktır .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ