Reklam
Reklam

Ak Parti Menteşe Belediyesi Adayı Gültekin Akça’yı tanıyalım

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 25.01.2019
  • 163 kez okundu

AK Parti kurulduğundan bu yana kurucu üyeliğinde yer alan Ak Parti Menteşe Belediye Başkanı Adayı Avukat Gültekin Akça seçim çalışmalarını sürdürüyor.
1971’de Muğla’da doğdu. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

2007-2011 yılları arasında AK Parti il Başkanlığı görevinde; 2005-2006 yılları arasında Muğla Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundu.

Av. Gültekin Akça Ailesi ve eşi ve oğluna düşkün bir kişi. Her ne kadar siyasetçi olsa da gerçekleşen bazı toplantılarda il genelinde çok sayıda eş ve dostu var.
Muğla’da tanınan ve bir o kadarda sevilen biri. İl, ilçe ve köylere sık sık ziyaretlerde bulunur ve bizzat halkın sorun ve isteklerini yerinde görüp tespit eder. Gitmiş olduğu yerlerde ilginin en büyüğünü görür.
Mütevazı kişiliği ve mesleğinin yanı sıra iyi bir siyasetçi. Türkiye gündemi ve bulunduğu partinin çalışmalarını takip eder ve AKP kurucu üyeliğinden bu yana aralıksız parti çalışmalarında yer alır.
Bilindiği gibi Akça, Milletvekili aday adayı da oldu.
Sıcakkanlı ve insanların dertleri ile yakından ilgilenen bir kişilik. Çünkü kendisinde bir saygınlık, efendilik ve güler yüzlülük var. Akça bir ara bulunduğu Muğla Büyükşehir Belediye Meclis toplantılarında partisi AKP adına yapmış olduğu konuşmalar da oldu bu konuşmalarda kendisinin yarınlarda Ak Parti çatısı altında bir yerlere geleceğinin göstergesi olduğunu ispatladı.
Av. Gültekin Akça tam anlamı ile dört dörtlük bir yapıya sahip olduğunu rahatlıkla gösterdi. Çünkü partisi içinde olsun diğer partilerden olsun şahsı hakkında hiç olumsuz konuşan yok. Bugün Muğla’nın sayılı Avukatlarından olan Gültekin Akça Avukatlık mesleğini de başarı ile sürdürdüğü de biliniyor.
Şu an Menteşe AK Parti Belediye Başkanı Adayı. Her aday gibi, Akça’nın da birçok proje ve yeni fikirleri var. Akça, “Ben önce Türkiye diyorum. Dünya geliştikçe, teknoloji çoğaldıkça, Türkiye yeni Türkiye ile büyüdükçe amacım en iyi şartlarda en iyi hizmeti sunmak. Beni Muğla Büyükşehir tanır ve bilir. Kişiliğim, duruşum ve saygınlığım ile bilinirim. AKP kurucu üyeliğinden Ak Partinin bütün çalışmalarından bu yana hep AKP’nin fikirleri ve çalışmaları ile iç içe yaşadım. Mesleğimin dışında AKP için hizmet için hep var oldum ve var olacağım. Önemli olan çalışmak, üretmek ve en iyi insani koşullarda gelişen dünya da daha çok ilerleyen teknoloji ile üretmek ve başarmak. Her yaştan herkes, küçük büyük her insan bizim için değerli ve önemli. Türkiye büyüyor, gelişiyor ve dünya şartlarında gelişiyor. Muğla’mız çok değerli bir il. Ege bölgesinin incisi ve memleketimiz. Hangi parti olursa olun, amaç hizmet olsun. İlimiz daha da güzelleşsin. Yeni fikir ve projeler olsun. Değişik projeler, yapılmayan işler olsun. Herkese başarılar”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ