Reklam
Reklam

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ÖNEMLİ!..

Ali Tutulmaz
Ali Tutulmaz
  • 17.03.2015
  • 1.013 kez okundu

Bireylerin yaşamında şüphesiz en önemli şey, sağlıklı olabilmek ve bu sağlığın da bilimsel verilerin ışığında devamının sağlanmasıdır.
Sağlıklı yaşam içinde de “Ağız ve Diş Sağlığı”nın vazgeçilmez bir yeri ve önemi bulunmaktadır. Ülkemizdeki yurttaşların ağız ve diş sağlığının sağlanması ve bunun devamlılığı için de, “Tam Gün Yasası” nın uygulama konulmasının ve bu yasanın d, Sağlık Bakanlığının denetiminde titizlikle uygulanmasının büyük önemi bulunmaktadır. Muğla Kamu Hastaneleri Birliği çatısı altında tam gün yasası çerçevesinde hizmet veren “Muğla Ağız ve Diş Sağlığı “ birimi de yurttaşların ağız ve diş sağlığının sağlanmasında önemli bir görevi, onurla ve başarıyla yerine getirmektedir. Bu birimde de halen 10 dolayında diş hekimimiz, bu onurlu görevlerini başarıyla yerine getirmektedirler. Bu birime baş vuran yurttaşların da hekimlerini seçebilme hakları bulunmaktadır. Hizmet alacak olanlar, bu birimin girişine konulan otomatik makinelere TC kimlik numaralarını girmek suretiyle sıra alabilecekleri ve hekimlerini seçebilecekleri gibi, doğrudan internete girerek veya 182 numaralı Sağlık Bakanlığı hastane randevu hattını aramak suretiyle de, istedikleri diş hekimini seçerek sıra alabiliyorlar.
Ağız ve Diş Sağlığı birimi, tüm yurttaşlarımıza mesai saatleri içinde kesintisiz olarak, ücretsiz ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Ağız ve Diş Sağlığı biriminden daha önce sağlık hizmeti alan bazı dostlarımdan, aldıkları hizmetlerden memnuniyetlerini duymuştum. Geçtiğimiz yılın içinde, ben de yaşadığım bir diş sorunu nedeniyle diş hekimimi seçerek bu birime gitmiştim.
Bazı arkadaşlarımızın önerilerinin yanında, tam gün yasası uygulamasından önce serbest diş hekimi iken, eşimin diş sorununun çözümünde memnun kalışımızın etkisiyle Diş Hekimi Çiğdem Kasap’ı, gönül rahatlığıyla seçtim. Bu gün ise, Diş Hekimi Çiğdem Kasap’ın insana saygı ilkesiyle büyük bir duyarlılık göstererek yerine getirdiği “Ağız ve Diş Sağlığı “ hizmeti sonunda, aldığım tedavi hizmetini ve memnuniyetimi dile getirebilmek amacıyla, insan sağlığında hayati önem arz eden bu önemli konuyu köşeme taşımış bulunuyorum.
Ağız ve Diş Sağlığı biriminde, önce sağlıksız durumdaki dişlerime kanal tedavisi uygulandı. Ardından da kaplama yapılması gereken dişlerde dolgu işlemi yapıldı. Gerek kanal tedavisi sırasında, gerekse diş dolgusu ve dişlerin kaplanması aşamasında, merkezdeki röntgen ünitesinde dişlerin durumunu gösteren filmleri çekildi. Diş hekimim Çiğdem Kasap’ın insana saygı ilkesiyle ve meslek sevgisiyle gösterdiği duyarlılığın ve çabanın sonunda da, belirli aralıklarla kaplaması yapılması gereken dişlerim kaplandı. Şu anda da yapılan sağlık hizmetinden çok memnunum.Diş sağlığı sorunlarım da bitmiş durumda.
Tüm bu işlemlerin yapılması sırasında, büyük bir duyarlılık ve çaba harcayan Diş Hekimi Çiğdem Kasap başta olmak üzere, bizlere sağlık hizmetlerinin sunulmasında katkı sağlayan aynı ünitede ve diğer ünitelerde görev yapmakta olan tüm sağlık personeline, röntgen ünitesindeki teknisyenlere ve bu hizmetlerin organizasyonunu yapan, Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesinin Baş Hekimine, içtenlikle teşekkür etmek istiyorum.
Ağız ve Diş Sağlığı biriminden sağlık hizmeti alanlar, orada yaşanan yoğunluğu çok iyi bilirler. Hizmeti alırken aynı ünitede görev yapmakta olan Diş Hekimi Çiğdem Kasap ve Diş Hekimi Habibe Boyacı’nın böylesi bir yoğunluğa rağmen sergiledikleri sabra, meslek ve insan sevgisiyle gösterdikleri duyarlılığa ve çabaya, oraya her gidişimde yakından tanık oldum. O nedenle, onlar büyük bir taktiri ve teşekkürü hak ediyorlar diye düşünüyorum.
Diğer ünitelerde görev yapmakta olan Diş Hekimleri de, muhakkak aynı sabrı, duyarlılığı ve çabayı gösteriyorlardır. Ondan şüphe etmiyorum.
O nedenle, sağlıklı bir yaşam için, vazgeçilmezlerin başında yer almakta olan, “Ağız ve Diş Sağlığı” hizmetini, insana saygı ilkesiyle ve büyük duyarlılıkla sergilemekte olan diş hekimim Çiğdem Kasap başta olmak üzere, o birimin baş tabibine, birimin tüm diş tabiplerine ve tüm ünitelerdeki sağlık çalışanlarına, saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ